kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۵۹۴
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷

 


دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه این کمیته برای حضور در بازی‌‎های المپیک مشکل مالی ندارد، گفت: نیمی از ارز موردنیاز به توکیو ارسال شده و بخش باقی مانده هم به زودی تامین می‌شود.
کیکاوس سعیدی با یادآوری اینکه کمیته ملی المپیک برای اعزام کاروان به ۶ رویداد مصوب در سال جاری در مجموع به ۲ میلیون دلار ارز نیاز دارد، گفت: نیمی از این بودجه یعنی یک میلیون دلار ویژه کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک است و نیم دیگر بودجه باید برای کاروان‌های اعزامی به ۵ رویداد دیگر هزینه شود.
وی تصریح کرد: از مجموع یک میلیون دلاری که برای کاروان المپیک پیش‌بینی شده است، ۵۰۰ هزار دلار از قبل خریداری و به توکیو هم ارسال شده است. در واقع کمیته ملی المپیک هزینه‌های لازم برای اقامت، ترانسفر فرودگاهی و داخل شهری، هتل، پاداش پای سکو و... را تامین و به توکیو ارسال کرده تا مشکلی از این حیث نداشته باشد.
دبیرکل کمیته ملی المپیک تاکید کرد: بخش باقی مانده ارز مورد نیاز کاروان المپیک هنوز خریداری نشده است. در تامین بودجه لازم برای خرید ۵۰۰ هزار دلار باقی مانده مشکلی نداریم. در اولین فرصت آن را خریداری می‌کنیم. البته بخشی از ۵۰۰ دلار باقی مانده باید در همین ایران هزینه شود اما بخش دیگر آن را به توکیو ارسال می‌کنیم. سعیدی گفت که در مورد دیگر رویدادهایی که کمیته ملی المپیک اعزام کاروان به آن در سال جاری را در برنامه دارد هم در زمان مقرر اقدام لازم برای تهیه ارز انجام می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: