kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۵۰۹
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶

 

رئیس‌پلیس راهور ناجا گفت: از ساعت ۱۲ چهارشنبه 12 خرداد تا ساعت ۱۲ دوشنبه ۱۷ خرداد، محدودیت‌های تردد در شهر‌های قرمز، نارنجی و زرد و منع تردد بین استان‌های کشور اجرا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار سیدکمال‌هادیانفر در جمع خبرنگاران با اشاره به اثربخشی اعمال محدودیت تردد در ایام عید فطر و کاهش آمار مبتلایان با کرونا اظهارداشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۲ خرداد تا ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۷ خرداد، محدودیت‌های تردد در شهر‌های قرمز، نارنجی و زرد و منع تردد بین استان‌های سراسر کشور اجرا می‌شود.
هادیانفر با بیان اینکه محدودیت تردد بین استان‌ها بدون رنگ‌بندی اعمال می‌شود و بین شهر‌های یک استان بلامانع است، افزود: در همین مقطع محدودیت تردد در شهر‌های زرد نیز انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اکنون ۲۲۱ شهر زرد داریم همچنین اعمال محدودیت تردد و بین استانی با مبلغ جریمه ۵۰۰ هزار تومان توسط همکاران و دوربین‌ها انجام می‌شود.
رئیس‌پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ شهر قرمز و ۲۱۳ شهر نارنجی داریم، گفت: همکاران ما تا این لحظه بالغ بر ۸۰۰ هزار ساعت- نفر در حوزه منع تردد و در راستای مقابله با بیماری کرونا فعالیت کردند و تقریبا تمام استان‌ها و شهر‌ها مشمول طرح بودند.
هادیانفر تاکید کرد: مضاف بر محدودیت‌های موجود در شهر‌های قرمز، نارنجی، زرد و بین استانی، همچنان منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در تمام شهر‌های کشور جاری است و متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
وی متذکر شد: در طرح جدید علاوه‌بر استقرار‌ها در نقاط مختلف، در دو هزار و ۵۰۰ نقطه کشور استقرار خواهیم داشت، همکاران بنده برای تذکر و انصراف از سفر رانندگان، به صورت فیزیکی در جاده‌ها حضور خواهند یافت و همچنین دوربین‌های پلیس فعال هستند.
رئیس‌پلیس راهور ناجا یادآور شد: بعد از روز ۱۷ خرداد، همچنان استقرار و کنترل ما در شهر‌های قرمز و نارنجی ادامه‌دار خواهد بود.
هادیانفر درباره تکلیف بازگشت مسافرانی که پیش از اعمال محدودیت‌ها به سفر رفته‌اند، گفت: بر اساس ابلاغ ستاد مقابله با کرونا، خروج پلاک‌های غیربومی از شهر‌های دارای محدودیت و رنگ‌بندی (قرمز، نارنجی و زرد) و مراکز استان بدون رنگ‌بندی ممنوع است و مشمول جریمه می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین ورود خودرو‌های غیربومی به مراکز استان‌ها و شهر‌های دارای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد ممنوع بوده و مشمول جریمه خواهد بود، اما ورود پلاک‌های بومی به شهر‌های دارای وضعیت آزاد است و نیاز به اعمال جریمه نیست یعنی قبل از اعمال محدودیت‌ها اگر پلاکی در شهرستان بوده و با پلاک تهران قصد ورود به پایتخت داشته باشد، محدودیتی شامل اش نمی‌شود و می‌تواند به موطن اصلی خود بازگردد.
هادیانفر با بیان اینکه شهر‌های تهران کرج، ورامین، دماوند، اسلامشهر و... یکپارچه دیده شده است، درباره اعتبار مجوز‌های صادر شده از فرمانداری‌ها در تعطیلات نیمه خرداد نیز گفت: تاکید شده که فرمانداری‌ها حتی‌الامکان از صدور مجوز خودداری کنند، اما اگر کسی داری مجوز معتبر از فرمانداری باشد، تردد وی بلامانع است و به همکاران گفتیم همکاری لازم را انجام دهند.
رئیس‌پلیس راهور خاطرنشان کرد: در هر صورت اگر کسی سفر ضروری دارد، باید از ناوگان عمومی استفاده کند، این افراد می‌توانند برای تردد شبانه از تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها و برای تردد بین شهر‌ها از ناوگان هوایی، ریلی، مسافری و تاکسی بین شهری بهره ببرند.

نام:
ایمیل:
* نظر: