kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۵۰۵
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
روسیه
دودختر بچه خردسال در جریان ترکیدن قلعه بادی در شهر بازی دچار صدمه شدید شدند.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دو دختر خردسال در حادثه ترکیدن ناگهانی قلعه بادی در نزدیکی یک فروشگاه‌ در شهر «بارنائول » روسیه دچار جراحت شدید شدند. انفجار قلعه بادی موجب پرتاب این دو دختر تا ارتفاع ۲۵ فوت (۷.۶۲ متر) و عبور آنها از روی دیوار فلزی و فرود روی ریل تراموا شد. یکی از این دو کودک که سه سال دارد دچار ضربه مغزی و آسیب دیدگی نخاع شد. کودک دیگر که ۴ ساله است بر اثر پرتاب تا ارتفاع ۱۵ فوتی دچار شکستگی جمجمه و آسیب دیدگی ریه و شکم شد. ویدئویی که توسط دوربین مدار بسته تهیه شده لحظه وقوع حادثه را به تصویر می‌کشد. در این ویدئو مشاهده می‌شود افرادی که در نزدیکی قلعه حضور دارند اقدام به فرار می‌کنند. تصاویر دیگری که از این حادثه منتشر شده یکی از کودکان زخمی را که بیهوش روی زمین افتاده نشان می‌دهد.
در حالی که تحقیقات در مورد علت وقوع این حادثه آغاز شده، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که وزش باد شدید موجب وقوع این حادثه شده است. این در حالی است که شاهدان عینی علت وقوع حادثه بر اثر وزش باد را رد کردند و مدعی شدند که صدای انفجار در لحظه وقوع حادثه شنیده شده است. بر اساس یک نظریه باد زیاد قلعه بادی علت وقوع حادثه بوده است.
گفتنی است؛ کمیته تحقیقاتی در روسیه یک پرونده جنایی برای این حادثه بازکرده و مالک قلعه بادی را برای بررسی حادثه فراخوانده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: