kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۴۷۱
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸

 


بوکسور وزن ۸۱ کیلوگرم ایران با شکست مقابل حریفی از ازبکستان، مدال نقره قهرمانی آسیا را کسب کرد.
در ادامه مبارزات مرحله فینال رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ امارات، دوشنبه شب میثم قشلاقی به عنوان آخرین نماینده ایران در این رقابت‌ها به روی رینگ رفت که با باخت مقابل حریف ازبک دومین نقره ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد.بوکسور وزن ۸۱ کیلوگرم ایران که با عملکردی فوق‌العاده و شکست دادن حریفانی از قزاقستان، هند و قرقیزستان فینالیست شده بود، در فینال ۳ بر ۲ برابر «روزمتوف دیلشودبک» قهرمان‌ جهان از ازبکستان شکست خورد تا دومین مدال نقره ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد.
این رای داوران در حالی بود که در دو راند نخست مبارزه، قشلاقی حریف را تا مرز ناک دان شدن پیش برد و در راند سوم هم مبارزه به صورت پایا پای پیش رفت تا بار دیگر حواشی مافیای داوری در بوکس‌ مطرح شود. به این ترتیب تیم ملی ایران با کسب ۴ مدال (۲ نقره و ۲ برنز) به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد تا بهترین عملکردش را طی حدودا دو دهه اخیر در رقابت‌های قهرمانی آسیا به ثبت برساند. مدال‌آوران ایران در این دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا تا این لحظه به شرح زیر هستند: دانیال شه‌بخش در وزن ۶۰ کیلوگرم (مدال نقره)، میثم قشلاقی در وزن ۸۱ کیلوگرم (مدال نقره)، شاهین‌موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم (مدال برنز) و پوریا امیری در وزن ۹۱+ کیلوگرم (مدال برنز).
بوکسورهای حذف شده ایران نیز به این شرح هستند: امید احمدی‌صفا در وزن ۵۷ کیلوگرم، اشکان رضایی در وزن ۶۴ کیلوگرم، مسلم‌ مقصودی در وزن ۶۹ کیلوگرم و احسان روزبهانی در وزن ۹۱ کیلوگرم.

نام:
ایمیل:
* نظر: