kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۴۶۱
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۸

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران عملیاتی و انتظامی استان با اعضای یک باند قاچاق موادمخدر و کشف یک تن و ۳۱۹ کیلوگرم مواد افیونی در شهرستان‌های خاش و ایرانشهر خبر داد.
سرتیپ احمد طاهری اظهار داشت: با رصد اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان و همچنین اقدامات انتظامی شهرستان‌های خاش و ایرانشهر، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد مخدر را که قصد انتقال محموله موادمخدر از مرزهای جنوب شرق کشور به سمت این شهرستانها و سپس به شمال استان و مرکز کشور را داشتند شناسایی کردند.
وی افزود: تکاوران پلیس در قالب چندین تیم عملیاتی با رصد منطقه در مسیرهای ارتباطی شمالی استان و همچنین شهرستان‌های ایرانشهر و خاش، این باند مسلح را که با سه دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ و یک دستگاه زانتیا در حال جابه جایی محموله مواد مخدر بودند مشاهده و به آنان دستور ایست دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که خود را در محاصره مأموران انتظامی دیدند بدون توجه به ایست پلیس به سمت ماموران انتظامی تیراندازی کردند.
وی بیان کرد: در این عملیات تکاوران پلیس ضمن توقیف خودروهای قاچاقچیان و دستگیری چهار تن از آنان، در بازرسی از سه دستگاه خودرو پژو و یک دستگاه زانتیا و همچنین محل دپوی آنان موفق به کشف یک تن و ۳۱۹ کیلوگرم مواد مخدر شده که از این مقدار ۶۰ کیلو و ۴۰۰گرم آن حشیش، ۱۳ کیلوگرم هروئین، ۱۰ کیلوگرم کراک و ۸۰۰ گرم مرفین و بقیه تریاک بوده است.
در این عملیات ۲ گلوله آرپی‌جی و یک قبضه کلت کمری از قاچاقچیان کشف شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: