kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۴۲۵
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن‌های «پاستور و کوو ایران برکت» را جزو بی‌ضررترین، با‌کیفیت‌ترین و مطمئن‌ترین واکسن‌ حال حاضر دنیا عنوان کرد و گفت: تزریق عمومی و داوطلبانه واکسن‌های ایرانی از هفته آینده آغاز خواهد شد.


سعید نمکی دیروز دوشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت: فاز یک و ۲ واکسن پاستور و برکت با موفقیت سپری شد و فاز سوم نیز به خوبی پیش می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: قرار بر این بود زمانی که فاز یک و ۲ انسانی با موفقیت سپری شد فاز سوم را آغاز کنیم، همان کاری که کشورهایی از جمله چین، روسیه و هند انجام دادند که البته تزریق داوطلبانه خواهد بود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: تا پایان بهار واکسن ایرانی برای تزریق مردم آماده است که امیدواریم این کار را از هفته آینده آغاز کنیم.
نمکی با بیان اینکه خود نخستین کسی است که واکسن ایرانی را تزریق خواهد کرد، افزود: با اقدامات و تلاش‌های انجام شده برای تهیه واکسن ایرانی در کمتر از یک سال توانستیم به مجموعه‌های عظیم تولید کننده واکسن در دنیا بپیوندیم. وی گفت: حداکثر تا اوایل تیرماه تزریق واکسن کرونا برای جمعیت بالای ۶۰ سال، بیماران صعب‌العلاج، سرطانی و خاص علیه کرونا انجام می‌شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ۸۵ درصد مرگ‌های بیماری کووید ۱۹ در گروه سنی بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری زمینه‌ای است، تزریق واکسن این گروه‌های سنی و بیماران در کاهش مرگ و میرها و بستری‌ها موثر است.
نمکی تصریح کرد: ۹ دستگاه سی‌تی‌اسکن به گیلان ارسال شد و حدود ۶۰۰ تخت بیمارستانی تا قبل از افتتاح پروژه‌های دیروز و ۸۰ تخت مراقبت‌های ویژه در این استان اضافه شده است.وتا ۲ ماه آینده شاهد توسعه زیرساخت‌های استان خواهیم بود.
۳۱ پروژه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نقاط مختلف استان با اعتبار ۳۰۱ میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان صبح دیروز دوشنبه در بیست و هشتمین آیین «پویش ره سلامت» با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ویدئوکنفرانس بهره‌برداری شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: