kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۳۹۲
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶

 

رئیس ‌امداد هوایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: هلال احمر ایران ۲۰ فروند بالگرد در استانها مستقر کرده است و در برخی موارد عملیات هوایی این بالگردهابه صورت ۱۵ روزه بین استان‌ها تقسیم می‌شود.
کاپیتان شیرزاد چراغی دیروز یکشنبه در حاشیه بازدید از آشیانه بالگرد هلال احمر زنجان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان امداد و نجات در حال حاضر ۲۴ فروند بالگرد دارد که ۲۰ فروند بالگرد عملیات امداد و نجات را در سطح کشور انجام می‌دهند.
وی یادآوری کرد: هر کدام از بالگردها در زاهدان، ایلام، آذربایجان غربی، اهواز و اردبیل مستقر هستند.
وی اظهارداشت: سال گذشته در سازمان امداد و نجات ۱۶ بالگرد غیرفعال داشتیم که در حال حاضر توانستیم تعمیرات پنج فروند بالگرد که نیازمند تعمیرات اساسی بود را انجام دهیم. به گفته رئیس‌امداد هوایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، در حال حاضر در کشور بعد از نیروهای مسلح، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین سامانه بالگردی را دارد. وی یادآوری کرد: علاوه ‌بر اینکه در سطح کشور فعالیت‌های امدادی را انجام می‌دهیم در مهار آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع نیز با نیروهای مسلح، وزرات دفاع و پشتیبانی همکاری داریم. رئیس‌امداد هوایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به علت نبود بالگرد اورژانس در منطقه حادثه ماموریت‌های این بخش به هلال احمر واگذار می‌شود. چراغی گفت: امسال پنج فروند هلی کوپتر هلال احمر وارد چرخه عملیات و ماموریت‌های امداد و نجات شد و بالگردهای هلال احمر در استان‌های مشهد، کرمان، قم، تهران و زاهدان مستقر هستند. وی اظهارداشت: هلی کوپترهای هلال احمر در برخی از استان‌های نزدیک از جمله زنجان و قزوین، کردستان و کرمانشاه و دیگر استانها مشترک بوده و در ماه ۱۵ روز در مرکز استان مستقر می‌شود. به گفته وی سال ۹۴ قراردادی مبنی بر خرید ۶ فروند هلی کوپتر ۴۱۲ منعقد شده بود که تاکنون از این تعداد سه فروند خریداری شده امسال نیز یک فروند دیگر خریداری و به ناوگان بالگری هلال احمر اضافه خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: