kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۲۵۰
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲
رئیس هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر کشور
رئیس هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر کشور با بیان اینکه عدم پرداخت هزینه‌های دولت از سوی قاچاقچیان و همچنین کاهش نرخ ارز باعث شده در مواردی قیمت تلویزیون قاچاق از کالاهای تولید داخل ارزان‌تر شود، تصریح کرد: تولیدکنندگان با قاچاقچیان رقابت می‌کنند چرا که هزینه‌های نیروی انسانی، انرژی، مالیات و عوارض دولتی را پرداخت نمی‌کنند.

سیدعلیرضا موسوی مجد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به قاچاق لوازم خانگی از جمله تلویزیون از مرزهای غربی و جنوبی کشور، گفت: قاچاقچیان مقداری از پول را از مشتری دریافت می‌کنند، سپس کالا را از بانه وارد می‌کنند و در منزل مشتری، هزینه را با کارت‌خوان سیار دریافت می‌کنند. بنابراین در حال حاضر بیشتر از کالاهای قاچاق در مغازه‌ها با فروشگاه اینترنتی مواجه هستیم که حتی دستگاه پز و کارت بانکی مشخص و قابل رهگیری هستند و می‌توان با آنها برخورد کرد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر با بیان اینکه برخی از مردم ترجیح می‌دهند به جای برند داخلی، کالای سامسونگ قاچاق بخرند، تصریح کرد: همین مشتریان زمانی که کالا ایراد پیدا می‌کند دچار مشکل می‌شوند، چرا که محصولات قاچاق گارانتی ندارند. بنابراین با شرایطی مواجه هستیم که ارز از کشور خارج می‌شود، اما خدمات پس از فروش در اختیار مردم نیست و ما هم حداقل روزانه با پنج مورد شکایتی مواجه هستیم که نمی‌توانیم کاری برای آنها انجام دهیم. بنابراین به مردم هشدار می‌دهیم که فریب تبلیغات را نخورند.
به گفته وی در حال حاضر همه تلویزیون‌های سامسونگ، ال‌جی، سونی و سایر برندهای خارجی موجود در بازار قاچاق هستند و پشت آنها نیز نوشته شده در چه کشورهایی ساخته شدند.
موسوی با بیان اینکه قاچاق تلویزیون به‌دلیل آسان بودن از سایر کالاهای لوازم خانگی بیشتر است، در پاسخ به سوالی درباره برآورد از حجم کالای قاچاق موجود در بازار گفت: آمار خیلی زیاد است و بهتر است من این رقم را نگویم! در حال حاضر در خیابان جمهوری تعداد زیادی تلویزیون قاچاق وجود دارد. وضعیت برای تولیدکنندگان داخلی عذاب‌آور است، چرا که با در نظر گرفتن مالیات‌ها و هزینه‌های مختلف، شرایط حداقل ۲۵ درصد به نفع قاچاقچی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: