kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۲۲۳
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۷
رئیس‌کل دادگستری استان البرز از بازداشت مدیرعامل سابق برق منطقه‌ای این استان خبر داد و گفت: تاکنون در این پرونده ۱۰ نفر بازداشت شده‌اند.

حسین فاضلی هریکندی در حاشیه بازدید از یک واحد بزرگ صنعتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساوجبلاغ در مورد آخرین وضعیت پرونده مدیران شرکت برق استان البرز، اظهار داشت: اتهامات این پرونده مالی است و چند نفر از مدیران و چند نفر از کارکنان و برخی از افرادی که با این حوزه مرتبط بودند در این پرونده مشارکت داشته‌اند.
رئیس‌کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه متهمان از شرکت‌هایی که انشعابات برق بالای یک مگاوات نیاز داشتند با واسطه‌ها تقاضای وجه در قالب مشاوره و موارد مشابه داشتند، عنوان کرد: با اقدامات اطلاعاتی انجام شده در اداره کل اطلاعات استان البرز این افراد بازداشت و پرونده در حال حاضر در حال تحقیقات است.
فاضلی هریکندی تصریح کرد: متهمان این پرونده 10 نفر هستند که بازداشت شدند و برخی با تامین وثیقه متناسب با انجام تحقیقات اولیه آزاد هستند.
رئیس‌دادگستری استان البرز با ‌اشاره به اینکه دریافت‌کنندگان برق بالای یک مگاوات برای مشاوره از سوی این افراد به بیرون از مجموعه هدایت می‌شدند، تصریح کرد: در این مرحله متاسفانه از سوی واسطه‌ها مبالغی از متقاضیان دریافت شده است.
وی با بیان اینکه مدیر سابق برق منطقه‌ای استان البرز با قرار بازداشت موقت همچنان بازداشت است، عنوان کرد: تحقیقات در مورد این پرونده همچنان ادامه دارد.
فاضلی هریکندی در مورد گردش مالی این پرونده، توضیح داد: تاکنون گردش مالی 15 میلیارد تومانی توسط متهمان به عنوان مبالغ نامشروع اخذ شده است و این مبالغ توسط اعضای باند و نه یک نفر دریافت شده است.
رئیس ‌دادگستری استان البرز با ‌اشاره به اینکه این مبالغ به صورت مستقیم توسط متهمان دریافت نشده و به حساب ‌اشخاص و اعضای خانواده برخی از متهمان منتقل شده است، تصریح کرد: مطالبی هم در مورد یکی دیگر از متهمان این پرونده در استان تهران وجود دارد که پرونده در حال تکمیل تحقیقات است و بیشتر کارهای پرونده انجام شده است و تاکید شده که پرونده در دادسرا تحقیقات مقدماتی انجام و به دادگاه ارسال شود.
وی با بیان اینکه این دریافتی‌ها مربوط به صدور مجور استخراج رمزارز نبوده است و این موضوع مطرح نیست، ادامه داد: دریافت 15 دستگاه ماینر هم به عنوان رشوه در این پرونده وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: