kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۲۱۵
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
اسامی دانش‌آموزان و دانشجویان متخلف به آموزش و پرورش و وزارت علوم اعلام می‌شود
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به دستگیری عاملان تبلیغ تقلب امتحانات نهایی در فضای مجازی، از کلیه دانش‌آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی گفت: برابر رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی، اعضای دو باند تبلیغ تقلب و دسیسه در امتحانات نهایی دانش‌آموزان و دانشجویان که در پیام‌رسان تلگرام و شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام تبلیغات می‌کردند مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از کسب مجوز قضائی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات ذی صلاح شدند.
پاشایی ادامه داد: اعضای این دو باند در مواجهه با ادله و سایر شواهد به بزه ارتکابی خود اعتراف کرده و اذعان داشتند در بسیاری از موارد پس از دریافت وجه و بیعانه از داوطلبان در ازای شرکت در امتحانات نهایی آنان هیچ‌گونه خدماتی به آنها ارائه ننموده و با این ترفند از طعمه‌های خود کلاهبرداری می‌کردند.
وی افزود: هم اکنون با راه‌اندازی کارگروه‌های ویژه در پلیس فتا تهران بزرگ، استان‌ها و سایر شهرستان‌های کشور بیش از ۱۰۰ پایگاه عملیاتی نظارت و برخورد قانونی، این نوع تخلف و جرایم را رصد می‌کند. همچنین در این راستا با همکاری ویژه با دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم رسیدگی با این گونه تخلفات در جریان بوده و در صورت رویت موارد مشابه و مجرمانه درخصوص دسیسه و تقلب در جریان امتحانات نهایی دانش‌آموزان و دانشجویان برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.
معاون اجتماعی پلیس فتا با بیان اینکه در هنگام کشف موارد مجرمانه در این حوزه، صورت اسامی دانش‌آموزان و دانشجویان متخلف نیز به نهادهای اجرایی دو وزارتخانه یاد شده به جهت اعمال برخوردهای لازم و قانونی اعلام خواهد شد از کلیه دانش‌آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.
پاشایی ادامه داد: خانواده‌ها می‌بایست با توجه به اینکه ارتکاب این اعمال مجرمانه و متخلفانه بعضا از سوی فرزندان آنها به صورت مخفیانه صورت می‌گیرد ضمن راهنمایی فرزندان نظارت مستمر و دائمی را بر نحوه فعالیت‌های تحصیلی و امتحانات آنان داشته باشند.
وی به عموم مردم توصیه کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک می‌توانند موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به جهت برخورد قانونی با متخلفان و مجرمان به پلیس فتا منعکس نمایند.

نام:
ایمیل:
* نظر: