kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۱۲۸
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
وزیر صمت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کارخانه طلای زرشوران در سال گذشته بیش از یک تُن طلا تولید کرد و پیش‌بینی می‌شود تولید طلا در این واحد بزرگ صنعتی و معدنی در سال جاری حداقل ۲۰ درصد افزایش یابد.

علیرضا رزم حسینی دیروز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این معدن از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های معدنی کشور و از معادن بزرگ منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود، افزود: هفته جاری طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران نهایی و مصوب خواهد شد و امیدواریم با اجرای آن تولید طلا در این کارخانه به بیش از ۱.۵ تُن در سال برسد.
وی اظهارداشت: هم اینک از محل تولید طلا در کارخانه زرشوران ظرفیت خوبی برای فعالیت بخش خصوصی در زمینه صنایع کارگاهی و صنایع وابسته و جانبی در شهرهای تکاب و شاهیندژ فراهم شده است.
رزم حسینی ادامه داد: نباید در حالی که معادن در این مناطق استخراج می‌شود شاهد بیکاری و مهاجرت در مناطق دارای معادن غنی باشیم از این رو لازم است تلاش شود تا امکانات و تسهیلات و زمینه‌اشتغال در منطقه‌های پیرامونی و روستاهای اطراف معدن طلا ایجاد و فراهم
شود.
وی با تاکید بر رونق اقتصاد طلا در تکاب اضافه کرد: ایجاد و راه‌اندازی کارگاه‌های فرآوری و صنایع جانبی در کنار معدن طلای زرشوران تکاب درهفته جاری به تصویب خواهدرسید.
کارخانه طلای زرشوران تکاب با ظرفیت اسمی تولید سالانه ۳ تُن شمش طلا در آبان ماه ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۹ پس از هفت سال تولید این مجتمع به هزار و ۴۰ کیلوگرم رسید.
تکاب با داشتن ۲ معدن بزرگ طلا در منطقه‌های زرشوران و آقدره یکی از قطب‌های معدنی کشور به شمار می‌رود.تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی
است.

نام:
ایمیل:
* نظر: