kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۰۳۶
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰

 

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد گفت: این نهاد ۵۰۰ میلیارد ریال طرح در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این استان در دست اجرا دارد.
شایان نادری دیروز چهارشنبه افزود: ۴۰ طرح آبرسانی، ۲ باب کتابخانه و پنج مرکز بهداشت و خانه سلامت و ۱۷ طرح راهسازی از مهم‌ترین این طرح هاست.
وی بیان کرد: آبرسانی به ۱۷۲ روستای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این استان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دست اجراست.
نادری اظهار داشت: آبرسانی به این روستاها در قالب بیش از ۴۰ پروژه بزرگ در دست اجراست که با بهره‌برداری از این طرح‌ها مشکل آب آشامیدنی ۱۷۲ روستای این استان برطرف خواهد شد.
نادری گفت: برای اجرای این پروژه‌ها ۲۰۴ کیلومتر لوله گذاری، پنج هزار متر مکعب مخزن آب، ساخت یک حلقه چاه و بهسازی پنج رشته چشمه انجام شد.
وی تصریح کرد: میانگین پیشرفت این پروژه‌ها ۹۰ درصد است که برای آبرسانی به این روستاهای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجتمع آبرسانی به پشته زیلایی، دیشموک، باشت و لوداب از مهم‌ترین طرح‌های آبرسانی این ستاد است.
نادری ابراز کرد: بیش از ۱۷ پروژه در حوزه راه و شهرسازی در مناطق محروم این استان با اعتباری بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال در دست اجراست.
وی افزود: این طرح‌ها در قالب راه روستایی در منطقه دیشموک، زیلایی، مارگون، لوداب، کهگیلویه با میانگین پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در حال ساخت است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای این تعداد طرح راهسازی بیش از ۵۰ کیلومتر راه روستایی بهسازی و احداث خواهد شد. وی ساخت ۲ باب کتابخانه در روستاهای مادوان سفلی و دهدشت را از دیگر طرح‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این استان اعلام کرد.نادری اظهار داشت: این پروژه‌های فرهنگی بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد ریال در حال ساخت است.وی ابراز کرد: همچنین پنج پروژه در بخش بهداشت و درمان از سوی این ستاد با اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد ریال در دست اجراست. نادری گفت: این طرح‌ها در دیشموک، لوداب، گچساران و باشت با میانگین پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد در حال ساخت است.

نام:
ایمیل:
* نظر: