kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۹۶۵
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
در اختتامیه «رویش احسان» اعلام شد
اختتامیه رویداد «رویش احسان» با هدف ایجاد و گسترش عدالت آموزشی در تمام نقاط کم‌برخوردار کشور برگزار شد.


به گزارش کیهان، دیروز در مراسمی با حضور رئیس ‌و معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل بنیاد احسان، جمعی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش و کمیته امداد، مراسم اختتامیه رویداد رویش احسان در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.
رئیس‌ستاد اجرایی فرمان امام پس از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بنیاد احسان در زمینه ایجاد عدالت آموزشی گفت: این رویداد با هدف ایجاد راهکارهای نوآورانه در زمینه ایجاد عدالت آموزشی از جمله شناسایی و حمایت از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل توسط ستاد اجرایی برگزار می‌شود.
محمد مخبر افزود: یکی از اهدافی که به طور جدی در ستاد دنبال کرده و می‌کنیم، رفع موانع تحصیل و یادگیری آموزش در تمام مناطق کشور از طریق تأمین نیازهای سخت‌افزاری مانند احداث مدارس در مناطق محروم، توزیع نوشت‌افزار، تأمین سرویس رفت وآمد در مناطق روستایی، اهدای تبلت، بسته‌های آموزشی و غیره است.
مخبر ادامه داد: تاکنون دو هزار مدرسه را در کشور ساخته و یا درحال ساخت داریم، تا پایان امسال هم هزار مدرسه کانکسی را در مناطق روستایی و عشایری کشور تبدیل به مدرسه ثابت خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: در بخش نرم‌افزار هم با توجه به شیوع کرونا و شرایط خاصی که در کشور ایجاد شد، ورود کردیم و از طریق ایجاد پلتفرم‌ها و سیستم‌های جدید راه‌هایی را ایجاد کردیم تا هیچ دانش‌آموزی به خاطر منطقه سکونتش از سایرین عقب نیفتد و از شیوه‌های نوین آموزش بهره‌مند شود.
آخرین وضعیت واکسن کرونای برکت
رئیس‌ستاد اجرایی فرمان امام در پاسخ به سؤال خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت نخستین واکسن ایرانی کرونا هم گفت: یک میلیون دُز واکسن کوو ایران برکت تا ابتدای خردادماه تولید شده و هم‌اکنون در شرایط ویژه دمایی نگهداری می‌شود، به محض اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای تزریق عمومی این واکسن، تولید آن را ظرف یکماه آینده به پنج میلیون دُز می‌رسانیم.
مخبر افزود: در فاز سوم مطالعات بالینی، تاکنون این واکسن به ۱۰هزار نفر در تهران و کرج تزریق شده و به زودی در پنج شهر دیگر هم آغاز می‌شود.
وی درخصوص مرحله نهایی تست انسانی این واکسن هم گفت: هر سه فاز مطالعات انسانی واکسن تا امروز با موفقیت کامل پیش رفته و ظرف یکماه آینده با تزریق به ۲۰ هزار نفر، تکلیف فاز نهایی آن هم مشخص خواهد شد.
در ادامه این مراسم، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام نیز گفت: هدف اصلی ستاد کمک به گسترش و شکل‌گیری عدالت در سطح کشور است، در زمینه‌های مختلفی مانند سلامت، مسکن، اشتغال و به ویژه عدالت آموزشی، ساخت ۱۶۰ هزار واحد مسکن ملی، پرداخت هزینه درمان ناباروری یا کاشت حلزون گوش، ساخت هزاران مدرسه و بیمارستان و خانه بهداشت و تجهیز خانه‌های ورزش در مناطق محروم کشور نمونه‌ای از این اقدامات است.
علی عسگری افزود: همچنین از طرق مختلفی مانند اهدای بسته‌های نوشت‌افزار، تبلت و ساخت پلتفرم‌های آموزشی و مواردی از این دست می‌خواهیم کاری کنیم که هیچ بازمانده از تحصیلی در کشور باقی نماند.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس‌سازمان مدارس غیردولتی نیز با قدردانی از برگزاری این رویداد گفت: ستاد اجرایی فرمان امام همیشه در بحث ایجاد عدالت آموزشی در مناطق محروم کشور و احداث مدرسه و اهدای تبلت و نوشت‌افزار، کمک‌های ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشته و دارد.
شهریار فولادوند درباره امضای تفاهمنامه با بنیاد احسان افزود: قصد داریم با امضای این تفاهمنامه، طرح بزرگ آشتی با آموزش را در سطح کشور با هدف شناسایی و حمایت از بازماندگان از تحصیل اجرا کنیم.
مدیرعامل بنیاد احسان نیز ضمن تشریح بخش‌های مختلف رویش احسان گفت: در این رویداد ۳۱۴ طرح نوآورانه در زمینه ایجاد عدالت آموزشی از ۲۶ استان کشور ارسال و بررسی شد که طرح‌های برگزیده برای اجرا مورد حمایت ستاد اجرایی فرمان امام قرار خواهد گرفت.
سعید سلیمانی افزود: در حوزه عدالت اجتماعی بناست این پیشرانی با کمک مردمی و جهادی در بنیاد احسان ادامه داشته باشد.
در انتهای مراسم تفاهمنامه همکاری بین بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام با وزارت آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه گسترش عدالت آموزشی، تجهیز مدارس آموزش از راه‌دور، هدایت و حمایت از دو هزار و 500 دانش‌آموز نخبه و مستعد تحت پوشش کمیته امداد و شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی و حمایت از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل امضا شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: