kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۸۹۶
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۸
رئیس‌پلیس راهور با انتقاد از قطعی برق:
رئیس‌پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با توجه به قطعی برق در روزهای اخیر از مسئولان وزارت نیرو خواست که برق چراغ‌های ترافیکی را از برق شهری جدا کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار سید کمال‌هادیانفر در حاشیه پنجمین رزمایش ارتقای توان عملیاتی و تحرکات خودرویی پلیس راهور ناجا که دیروز در شهرک آزمایش برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره کیفیت خودروهای اضافه شده به ناوگان پلیس در این رزمایش گفت: تمام خودروهایی که از سال ۱۴۰۰ شماره گذاری شده باید استاندارد یورو ۵ را داشته باشد و این مصوبه دولت در سال ۹۹ است، بنابراین این خودروها همگی ایمن هستند.
هادیانفر افزود: در عین حال ما برای بخش‌های جاده‌ای و ماموریت‌های تاکتیکی از خودروهای ایمن‌تر نظیر خودروهای شاسی بلند استفاده کردیم و در شهرها از خودروهایی نظیر پژو ۲۰۷ و غیره. براساس بررسی انجام شده در کشورهای اروپایی نیز از چنین خودروهایی استفاده می‌شود.
وی درباره عدم ارائه برخی خدمات در سایت راهور ۱۲۰ نیز بیان داشت: بعضی از خدمات این سایت به منظور ارتقاء امنیت، موقتا متوقف شده و ما درتلاشیم تا این خدمات را به یک نرم‌افزار دیگر نیز منتقل ‌کنیم، به زودی این خدمات با رفع مشکلات به شهروندان ارائه خواهد شد.
رئیس‌پلیس راهور ناجا با اشاره به برگزاری الکترونیکی کلاس‌های آیین نامه راهنمایی و رانندگی گفت: این کلاس‌ها در ۱۱۰ آموزشگاه تهران به شکل آزمایشی اجرا شده و به زودی در سراسر کشور نیز اجرا خواهد شد.
درخواست پلیس از وزارت نیرو درباره برق چراغ‌های ترافیکی
هادیانفر در پاسخ به پرسشی درباره قطع برق و تاثیر آن بر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی اظهارداشت: ببینید تنها در تهران ما ۶ هزار تقاطع داریم که در این تقاطع‌ها چراغ راهنمایی و رانندگی قرار دارد اگر ما بخواهیم در هنگام قطع برق برای هر تقاطع دو مامور قرار دهیم یعنی فقط ۱۲ هزار نیروی ما باید در تقاطع‌ها مستقر شود که این امر شدنی نیست، بنابراین وزارت نیرو باید طوری عمل کند که اتصال چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به جریان برق جدا از قطع برق در یک منطقه باشد و این طور نشود که با یک کلید برق کل منطقه از بین رفته و ما با خاموشی مواجه شویم.
وی افزود: مردم ما عادت کردند که در تقاطع‌ها به چراغ راهنمایی و رانندگی توجه کنند از این رو لازم است حتما تمهیدی در این مورد‌اندیشیده شود.
تکلیف منع تردد و سفر
در تعطیلات پیش‌رو
رئیس‌پلیس راهور درباره آخرین وضعیت سفرها در تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه نیز گفت: در این زمینه تاکنون تصمیمی گرفته نشده اما با توجه به اینکه این تعطیلات در روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه قرار گرفته و معمولا پنج شنبه نیز به آن متصل است در این زمینه باید وزارت بهداشت بررسی‌های لازم را انجام داده و با توجه به چگونگی شیوع و شرایط شهرها نظر خود را اعلام کند، البته ما در این زمینه تابع مصوبات ابلاغی بوده و مجری هستیم تاکنون نیز در این زمینه چیزی به ما اعلام نشده است ولی فکر می‌کنم که در جلسات آتی درباره آن تصمیم‌گیری
خواهد شد.
هادیانفر درباره اجرای طرح منع تردد شبانه و محدودیت سفرهای بین شهری نیز اظهارداشت: به حمدالله شهرهای قرمز ما کاهش یافته اما همچنان محدودیت سفر در شهرهای قرمز و نارنجی وجود دارد. البته محدودیتی هم که در مورد تمام شهرها بود مربوط به تعطیلات عید فطر بوده و دیگر اجرا نمی‌شود بنابراین در حال حاضر محدودیتی برای سفر به شهرهای دارای وضعیت زرد وجود ندارد. در مورد منع تردد شبانه در تمام شهرها این طرح از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد اجرا می‌شود.
ادامه بخشودگی مازاد جرائم تا دی ماه
وی با اشاره به طرح بخشودگی دیرکرد جرائم گفت: با پیشنهاد پلیس و موافقت مجلس جرائم تا پایان سال ۹۹ به اصل خود بازگشته و دیگر مشمول جریمه دوبرابری نیست اما این بخشودگی تا دی ماه امسال بوده و پس از آن دوباره رقم‌های دوبرابری و جرایم دیرکرد به آن افزوده خواهد شد لذا توصیه پلیس به رانندگان این است که زودتر جرائم خود را پرداخت کنند.
حقوق کارکنان پلیس وابسته به جرایم نیست
رئیس‌پلیس راهور درباره توقیف خودروها به دلیل جرائم معوق نیز بیان داشت: پیشتر سقف جرایم یک میلیون تومان بود اما ما به همکارانمان تاکید کردیم که تا سقف سه میلیون تومان هیچ خودرویی را توقیف نکنند.
هادیانفر با رد برخی شایعات درباره جریمه‌های رانندگی، تاکید کرد: هیچ بخشی از درآمدهای حقوق کارکنان پلیس وابسته به جرایم نیست و دولت نیز به جریمه‌های رانندگی نگاه منفعت‌گرایانه ندارد هدف از جریمه بازدارندگی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: