kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۸۵۸
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب می‌گوید قالیباف تنها گزینه این فراکسیون برای ریاست مجلس است و نیز اسامی ‌۵ تن از اعضای فراکسیون برای پست نواب رئیسی مجلس مطرح است.


ولی اسماعیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با‌ اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در شورای مرکزی فراکسیون برای انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس، گفت: در آخرین جلسه شورای مرکزی فراکسیون مقرر شد تا نمایندگانی که تمایل به کاندیداتوری برای پست‌های ریاست مجلس دارند پیش از برگزاری جلسه مجمع عمومی فراکسیون در روز سه‌شنبه (4 خرداد) اسامی خود را اعلام کنند.
وی با بیان اینکه تنها گزینه اعضای فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب برای پست ریاست مجلس محمدباقر قالیباف است، افزود: تاکنون اسامی ‌آقایان امیرحسین قاضی‌زاده‌‌هاشمی، علی نیکزاد، حمیدرضا حاجی‌بابایی، عبدالرضا مصری و همچنین ابراهیم عزیزی (نماینده کرمانشاه) برای کاندیداتوری نواب‌ رئیس قوه مقننه مطرح است. عضو شورای مرکزی فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب با بیان اینکه اعضای فراکسیون که متقاضی کاندیداتوری برای پست‌های ریاست مجلس هستند تا فردا فرصت دارند که اسامی‌خود را اعلام کنند تصریح کرد: تاکنون بنده به اتفاق 25 تن برای دبیری و 20 تن از اعضای فراکسیون نیز برای کارپردازی هیئت‌رئیسه مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده جلسه مجمع عمومی فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب فردا عصر(سه‌شنبه 4 خرداد ماه) برگزار می‌شود تا درباره کاندیداهای این فراکسیون برای پست‌های هیئت‌رئیسه مجلس به‌صورت الکترونیکی رأی‌گیری شود.
دیدار نماینده مجلس لبنان با قالیباف
«کاظم‌ هاشم» نماینده مجلس لبنان و عضو کمیته اجرایی کمیته دائمی ‌فلسطین عصر دیروز در حاشیه نشست فوق‌العاده کمیته فلسطین اتحادیه بین‌المجالس سازمان همکاری اسلامی، با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
قالیباف در ابتدای این دیدار، گفت: تداوم مقاومت در سرزمین فلسطین و تقویت خط جهاد و شهادت از ضرورت‌های پیروزی بر دشمن صهیونیستی است.
وی افزود: امیدوارم نمایندگان پارلمان‌های کشورهای اسلامی پشتیبانی کامل را از پیروزی‌های میدانی محور مقاومت در این نشست به عمل آورند.

نام:
ایمیل:
* نظر: