kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۷۴۸
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰

 

در حالی که فدراسیون شطرنج درخواست کرده بود که برق این فدراسیون قطع نشود، بازهم در جریان مسابقات قهرمانی آسیا برق فدراسیون قطع شد.
به دلیل شیوع کرونا مسابقات انفرادی شطرنج قهرمانی آسیا از ۳۱ اردیبهشت با میزبانی مجازی امارات به صورت‌هایبریدی برگزار می‌شود.شطرنج‌هایبریدی راهکار فدراسیون جهانی بوده تا شطرنج بازان از فضای مسابقات دور نمانند. در این روش بازیکنان با حضور فیزیکی داوران و تحت کنترل دوربین‌ها به صورت آنلاین مسابقات خود را جلو می‌برند.
در این رقابت‌ها پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران، محمد امین طباطبایی، آرین غلامی، احسان قائم‌مقامی و دیگر شطرنج بازان برتر ایران حضور دارند.روز شنبه با قطع ناگهانی برق در تهران، شطرنج بازان به مشکل خوردند و برخی از نمایندگان ایران بازی برده را به حریف واگذار کردند.
بلافاصله پس از قطع برق، فدراسیون شطرنج در نامه‌ای از اداره برق منطقه خواست که به دلیل مسابقات آسیایی برق فدراسیون قطع نشود اما بازهم امروز صبح و در جریان مسابقات برق فدراسیون رفت!روز شنبه موتور برق فدراسیون تعمیر شد تا در چنین مواقعی به داد شطرنج بازان برسد.
دیروز بلافاصله پس از قطع برق، شطرنج بازان با موتور برق کار خود را ادامه دادند. این قطعی برق درحالی بود که نامه نگاری‌هایی در این خصوص با اداره برق منطقه انجام شده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: