kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۷۲۸
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸

 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: حدود هزار و ۵۰۰ زندانی در کرمانشاه از مرخصی ویژه وضعیت قرمز کرونایی و ماه مبارک رمضان استفاده کرده‌اند.
شهرام کرمی با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی در زندان‌های کرمانشاه به شدت رعایت می‌شود، افزود: همچنین برای تمام زندانیان تازه وارد قرنطینه اعمال می‌شود.
وی عنوان کرد: تاکنون حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر از زندانیان کرمانشاه به کرونا مبتلا شده‌اند که آنهم زندانیان تازه وارد بوده‌اند و قبل از ورود به زندان قرنطینه و پس از بهبودی وارد زندان شده‌اند.
کرمی اعلام کرد: همچنین هیچ‌گونه مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا هم در زندان‌های استان نداشته‌ایم.
وی با بیان اینکه به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی میزان تردد زندانیان به شعب دادسرا هم کاهش پیدا کرده، اعلام کرد: باتوجه به اینکه دادرسی الکترونیکی در تمام استان راه‌اندازی شده، بنابراین در همه شعبات قضات می‌توانند بصورت مستقیم و به شکل الکترونیک با زندان‌ها ارتباط برقرار کنند و سؤالات خود را از زندانی بپرسند و زندانی هم دفاع خود را انجام دهد.
دادستان کرمانشاه عنوان کرد: این مسئله در راستای حفظ سلامت بیشتر زندانیان و کاهش تردد آنها به زندان‌ها صورت گرفته که اقدام موفقیت‌آمیزی است.
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در ادامه گفت: در مقایسه با سال‌های گذشته و با توجه به افزایش ورودی پرونده‌ها و جرم، تعداد زندانیان تقریبا افزایشی نداشته که این یک موفقیت محسوب می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: