kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۶۶۸
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲
دادستانی السالوادور اعلام کرد که تاکنون بقایای ۱۴ جسد را در خانه یک مامور سابق پلیس پیدا کرده‌اند.


به گزارش خبرگزاری ایسنا، این مامور در ماه جاری به اتهام قتل دو زن بازداشت شد. مقامات گفته‌اند که این پرونده یک زنجیر از قتل‌ها را شامل می‌شود که ممکن است در مدت یک دهه رخ داده باشد. طبق گمانه‌زنی رسانه‌های محلی، احتمال کشته شدن ۲۰ نفر وجود دارد.
هوگو اوسوریو، اوایل این ماه به اتهام قتل یک زن ۵۷ ساله و دختر ۲۶ ساله او بازداشت شد. وی که ۵۱ سال دارد پیش از این به دلیل جرایم دیگری تحت تعقیب قرار گرفته و به کشتن این دو نفر اعتراف کرده بود.
پس از بازداشت این پلیس سابق، کار تفتیش از خانه او در شهر شرقی چالچوآپا آغاز شد. به گفته دادستان، در این جست‌وجو هشت گودال پیدا شد که ۱۴ جسد در آنها قرار داشت که برخی از اجساد احتمالا مربوط به دو سال قبل بوده باشد.
وزیر دادگستری السالوادور اعلام کرد که بقایای اسکلت‌های پیدا شده برای تعیین هویت تحت آزمایش دی ان‌ای قرار می‌گیرند. وی افزود: عمق گودال‌هایی که بقایای کشته شده‌ها در آنها پیدا شده، نشان می‌دهد که بیش از یک نفر در دفن آنها دخیل بوده است. طبق اطلاعات موجود در پرونده، دادستانی دستور بازداشت ۱۰ مظنون دیگر را صادر کرده است که ممکن است در این ۱۴ قتل همدست بوده باشند. رئیس‌پلیس السالوادور گفته است که این مامور سابق در سال ۲۰۰۵ از نیروی پلیس اخراج شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: