kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۶۳۶
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
درخشش بانوی تکواندوکار ایران در اردن
عضو تیم ملی تکواندو بانوان با صعود به دیدار نهایی رقابت‌های تکواندو انتخابی المپیک، موفق به کسب سهمیه حضور در بازی‌های توکیو شد.

در ادامه رقابت‌های روز دوم از مسابقات تکواندو انتخابی المپیک در قاره آسیا که به میزبانی اردن در امان جریان دارد، ناهید کیانی در دیدار نیمه نهایی وزن ۵۷- کیلوگرم برابر نماینده میزبان به برتری دست یافت و ضمن صعود به دیدار نهایی موفق به کسب سهمیه المپیک شد.وی دور نخست «لائوسین» از هنگ کنگ را شکست داده بود و سپس در یک مبارزه دیدنی برابر «هارنسوجین» قهرمان سال ۲۰۱۹ جهان و نقره ۲۰۱۸ آسیا از تایلند ۱۸ بر ۱۶ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.
تیم ملی تکواندو ایران دو نماینده در این مسابقات داشت که مهلا مؤمن‌زاده پس از یک دور استراحت و پیروزی برابر نماینده فلسطین، در مرحله نیمه نهایی به چین تایپه باخت و از کسب سهمیه المپیک بازماند.
بعد از سارا خوش جمال فکری (پکن ۲۰۰۸)، سوسن حاجی پور (لندن ۲۰۱۲) و کیمیا علیزاده (ریو ۲۰۱۶)، کیانی چهارمین بانوی تکواندوکار است که جواز حضور در بازی‌های المپیک را کسب می‌کند.به این ترتیب تکواندوی بانوان ایران با کسب سهمیه المپیک توسط ناهید کیانی، با یک نماینده در المپیک توکیو حاضر خواهد شد. سرمربیگری تیم ملی بانوان بر عهده مهرو کمرانی است.
در تکواندوی مردان، ایران نیز از طریق سیستم رنکینگ موفق به کسب دو سهمیه المپیک شده است و آرمین‌هادی‌پور و میرهاشم حسینی ۲ تکواندوکار ایران در بازی‌های المپیک توکیو خواهند بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: