kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۶۲۹
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
وزیر صمت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۶ هزار معدن غیرفعال کشورواگذار می‌شودکه این امرزمینه‌ساز سرمایه‌گذاری و ایجاد ‌اشتغال مناسب در سراسر ایران خواهد بود.

علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه بازدید از چهار واحد صنعتی در اردستان در گفت‌وگو با خبرنگاران با ‌اشاره به طرح آزاد کردن معادن حبس شده، افزود: این معدن‌ها که اغلب چندین دهه غیرفعال هستند آزاد و به سرمایه‌گذاران جدید واگذار خواهد شد.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران حوزه معدن و صنایع معدنی ایجاد شده تا در این زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد ‌اشتغال کنند.
به گفته وی، نزدیک به ۶ هزار از این نوع معدن‌ها در استان‌های کشور وجود دارد که در هفته گذشته اعلام و به تدریج واگذار می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: قرار است هر واحد معدنی که مواد معدنی آن به اندازه کافی وجود داشته باشد، ملزم به فرآوری مواد معدنی تولیدی شود.
وی تصریح کرد: از چندین ماه پیش خام فروشی ممنوع شده است و به سمت صنایع معدنی فرآوری شده پیش خواهیم رفت تا از این طریق ‌اشتغالزایی بیشتری صورت گیرد.
به گفته وی، در سال ۱۳۹۹ افزون بر یک‌هزار و ۵۵۷ واحد غیرفعال و راکد به چرخه تولید بازگشت و با وجود تحریم‌ها و مشکلات موجود، این تعداد واحد صنعتی و تولیدی فعال شدند و امسال نیز قرار است ۲ هزار واحد دیگر به چرخه تولید بازگردد.

نام:
ایمیل:
* نظر: