kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۶۲۲
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶
معاون وزیر آموزش و پرورش:
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس‌سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سهم اعتبارات نوسازی مدارس کشور از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون بیش از دو برابر افزایش یافت.

مهرالله رخشانی‌مهر در حاشیه بازدید از پروژه‌های نیمه‌کاره اداره‌ کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران افزود: اعتبارات نوسازی مدارس در سال ۱۳۹۲ حدود ۳.۵ درصد اعتبارات عمرانی کل کشور بود که این سهم در بودجه سال ۱۴۰۰ به ۷.۶ درصد کل اعتبارات عمرانی کشور رسید.
وی گفت : اعتبارات عمرانی سازمان نوسازی مدارس کشور طی سال‌های اخیر رشد مطلوبی داشت و متناسب با این رشد نیز پروژه‌های نیمه تمام زیادی تکمیل و تحویل شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: از سال ۱۳۹۲ تا کنون بیش از ۸۰ هزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور شد.
وی از کاهش تعداد مدارس تخریبی کشور طی سال‌های اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۲ حدود ۳۰درصد مدارس کشور تخریبی و نیازمند بازسازی بود که با اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر این رقم به ۱۹.۵ درصد کاهش یافت. رخشانی‌مهر با اعلام اینکه در بودجه سال جاری حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی در نظر گرفته شده که بخشی از این اعتبار صرف مدرسه‌سازی در مناطق محروم می‌شود، افزود: با هدف جمع‌آوری مدارس سنگی عشایری بنا شد امسال سهم‌مان از این ۱۹ هزار میلیارد تومان را به ساخت مدارس برای عشایر اختصاص دهیم. البته هنوز سهم سازمان از این اعتبار ۱۹ هزار میلیارد تومانی مشخص نشد و احتمالا سازمان برنامه و بودجه تا اواخر هفته آینده این سهم را اعلام می‌کند.
رئیس‌ سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره تجهیز مدارس به سیستم گرمایش ایمن نیز گفت: در حوزه گرمایش مدارس دغدغه‌های ما بشدت کاهش یافته است چون بخاری‌های نفتی‌ تقریباً در عمده مناطقی که زیرساخت‌های اجرای سیستم گرمایشی ایمن فراهم بود، جمع‌آوری شد و اکنون تمرکز ما بر جمع‌آوری ۴۸ هزار دستگاه بخاری‌ گازی در کلاس‌های درس کشور است که سعی می‌کنیم در سال جاری قراردادها را منعقد کنیم، اما زمان اجرای کامل طرح و جمع‌آوری این بخاری‌ها احتمالا تا ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: