kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۰۱۰
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
آبفای استان تهران هشدار داد
معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: از اول خرداد ‌ماه به تمامی مشترکان پرمصرف و بدمصرف اخطار ارسال خواهد شد و در صورت تداوم، محدودیت مصرف را اعمال خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدرسول باقری با‌اشاره به روند صعودی افزایش مصرف آب در پایتخت بیان کرد: سناریوهایی برای روزهای سبز، زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده است و اولویت برخورد با مصارف فضای سبز و بنایی (ساخت و ساز)، مشترکان تجاری و دولتی و در آخر پرمصرف‌ها و بدمصرف‌های خانگی خواهد بود.
وی با بیان اینکه 60 درصد از مشترکان تهرانی بالای الگوی مصرف، آب مصرف می‌کنند، افزود: اخطاریه‌هایی برای این گروه از مصارف خانگی ارسال خواهد شد و در صورتی که در رفتار مصرف خود تغییری ایجاد نکنند با محدودیت مصرف مواجه خواهند شد.
معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: الگوی مصرف آب برای هر واحد مسکونی در شهر تهران در یک ماه 14 هزار لیتر (14مترمکعب) آب است.
باقری تأکید کرد: واحدهای مسکونی که تا
28 هزار لیتر (28 مترمکعب) آب در ماه مصرف کنند جزو پرمصرف‌ها و گروهی که بیش از 28 مترمکعب آب در ماه مصرف کنند در رده بدمصرف‌های آب استان تهران قرار خواهند گرفت. وی با‌اشاره به وجود
۱۶ هزار رشته انشعاب بنایی در استان تهران توضیح داد: ماموران تشخیص شرکت آب و فاضلاب استان تهران تمامی‌اشتراکات بنایی را شناسایی و رصد می‌کنند و در صورت شروع اعمال محدودیت‌ها، اولویت برخورد و اعمال محدودیت‌ها از مصارف بنایی آغاز خواهد شد.
به گفته معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران با هماهنگی‌های انجام‌شده با استانداری تهران، تمامی ادارات و نهادهای دولتی این استان مکلف خواهند بود تا مصارف خود را 20 درصد نسبت به سال گذشته کاهش دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: