kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۰۰۹
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
افزایش حق مسکن کارگران از ماهانه ۳۰۰ هزارتومان به ماهانه ۴۵۰ هزار تومان بالاخره در دولت تصویب شد و طبق قانون کارفرمایان مکلف هستند مابه‌التفاوت فروردین ماه را نیز پرداخت کنند.

به گزارش مهر، اوایل فروردین‌ماه سال جاری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصوبه شورای عالی کار در مورد افزایش حق مسکن کارگران از ماهانه ۳۰۰ هزار تومان به ماهانه ۴۵۰ هزار تومان را با قید فوریت جهت تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال کرده بود که این مصوبه نهایتاً در جلسه چهارشنبه گذشته دولت به تأیید نهایی رسید.
طبق مصوبه شورای عالی کار، این افزایش باید از فروردین ماه در دستمزد کارگران اعمال شود از این رو هر زمانی که در دولت تصویب شود، باید مابه‌التفاوت ماه‌های قبل از آن توسط کارفرما به کارگر پرداخت شود؛ یعنی امسال کارفرما در حقوق اردیبهشت ماه علاوه بر اعمال حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی، باید ۱۵۰ هزار تومان نیز مابه‌التفاوت بابت حق مسکن فروردین ماه را به کارکنان خود پرداخت کند.
البته تجربه سال گذشته نشان داده است که برخی کارفرماها توجهی به این موضوع نکرده و مابه‌التفاوت ماه‌های قبل از تصویب را پرداخت نمی‌کنند.
گفتنی است، حق مسکن حقوق‌بگیران تأمین اجتماعی تا سال ۹۷، همان ۴۰ هزار تومان بود، در سال ۹۸ به ۱۰۰ هزار تومان و در سال ۹۹ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر: