kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۰۶۳
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
افزایش شهرهای قرمز به 301 مورد
وزارت بهداشت از شناسایی بیش از 24 هزار مورد ابتلای جدید و فوت 398 بیمار کرونایی دیگر خبر داد.

به گزارش وبدا، مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: « از 29 تا ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۴ هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۹۰۱ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۴۳۵ نفر رسید و متاسفانه در طول این مدت، ۳۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۷ هزار و ۱۳۰ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۷۹۷ هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند؛ همچنین چهار هزار و ۸۴۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۵۱۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
تاکنون ۴۱۶ هزار و ۸۴ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۱۳۴ هزار و ۴۷ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۵۰ هزار و ۱۳۱ دوز رسید.
اعلام رنگبندی جدید شهرها
دیروز رنگبندی جدید کرونایی شهرستان‌ها ی کشور منتشر شد. بر این اساس 301 شهرستان در وضعیت قرمز، 95 شهرستان نارنجی، 45 شهرستان زرد و 7 شهرستان در وضعیت آبی هستند.
پیش از اعلام رنگبندی جدید، ۲۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۵۱ شهر در وضعیت زرد و ۱۱ شهر در وضعیت آبی قرار داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر: