kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۸۹۹
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
یک مقام استانداری خوزستان اعلام کرد:
سرپرست اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان با‌اشاره به بررسی پرونده سوءاستفاده از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان در اهواز و آبادان، گفت: شهرداران اهواز و آبادان به دلیل تزریق واکسن از سهمیه پاکبانان به هیئت تخلفات اداری و دادگاه معرفی می‌شوند.رسول امیری دیروز شنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه تعداد دریافت‌کنندگان غیرقانونی واکسن کرونا از سهمیه پاکبان‌ها در خوزستان هنوز مشخص نیست، افزود: از دانشگاه علوم پزشکی اهواز و دانشکده آبادان درخواست شده است میزان دوز واکسن کووید ۱۹ اختصاص داده شده، میزان واکسن تزریق شده و اسامی افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند را به این اداره کل اعلام کنند.
وی افزود: در صورتی که قصوری در توزیع واکسن سهمیه پاکبان‌ها صورت گرفته باشد (اعم از شهرداری، شورای شهر و علوم پزشکی)، با متخلفان برخورد می‌شود.
امیری اضافه کرد: شهرداران اهواز و آبادان به هیئت تخلفات اداری معرفی می‌شوند و با توجه به اینکه این امر جنبه عمومی دارد، به دادگاه نیز معرفی خواهند شد.
وی با بیان اینکه این مسئله باید کاملا بررسی و اطلاعات در این زمینه جمع‌آوری شود گفت: پاسخ کمیسیون‌ها در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.
امیری گفت: برخورد با تخلف شهرداران اهواز و آبادان برای جلوگیری از تکرار این موارد و در پاسخ به درخواست مردم انجام شده است.
سرپرست اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان همچنین خاطرنشان کرد: باتوجه به اتفاقی که افتاده نحوه توزیع واکسن در میان کادر درمان و سالمندان که پیش از این در خوزستان آغاز شده بود نیز بررسی خواهد شد.
بر اساس این گزارش، سلمان‌زاده رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی آبادان تایید کرده است که شهردار آبادان و تعدادی از اعضای شورای این شهر و مدیران این شهرداری، از سهمیه واکسن کرونای اختصاص یافته به پاکبانان، استفاده کردند.
همچنین مرانی پور دادستان آبادان گفته است: دستگاه قضایی تحقیقات درباره سوءاستفاده از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان از سوی برخی مدیران شهرداری آبادان را با قاطعیت دنبال می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: