kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۳۷۸۲
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه با جان باختن ۱۶۱ بیمار دیگر، مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۶3 هزار نفر گذشت، از شناسایی 11 هزار و ۶۸۰ بیمار جدید خبر داد.
به گزارش وبدا، سیما سادات لاری دیروز با بیان اینکه از 14 تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۷۲ نفر از آنها بستری شدند، گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۴ نفر رسید.
لاری ادامه داد: متاسفانه در طول این مدت، ۱۶۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.
وی افزود: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۵۶۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه چهار هزار و ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند، عنوان کرد: تا کنون ۱۳ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۱۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
به گفته لاری، در حال حاضر ۴۷ شهرستان قرمز و ۱۲۶ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.همچنین ۲۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر: