kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۳۲۱۷
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
به دنبال آدم‌ربایی، تجاوز و قتل یک زن جوان به دست پلیس در لندن، هزاران نفر در اعتراض به شرایط ناامن برای زنان، تظاهرات کردند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

«سارا ادوارد»، زن جوانِ 33 ساله، غروب روز سوم مارس (۱۳ اسفند) هنگامی که در لندن پیاده به سمت خانه می‌رفت، توسط پلیسی ۴۸ ساله ربوده شد و پس از آن‌که مورد تجاوز قرار گرفت،
 به قتل رسید.
جسد ادوارد روز چهارشنبه در ۸۰ کیلومتری جنوب شرق پایتخت انگلیس کشف شد. پس از آن، تحقیقات درخصوص این پرونده، آغاز شده است.
پلیس لندن روز شنبه با معترضان و کسانی که به مناسبت کشته شدن این زن جوان و در اعتراض به ناامنی‌، تجمع کرده بودند، درگیر شد.
این تجمعات ساعاتی پس از آن برگزار شد که مأمور پلیسی که به قتل وی متهم است، در دادگاه حاضر شد.
 در ساعات اولیه روز شنبه مراسم یادبودی با گل و شمع اطراف پارک «کلاپهام کامن» در جنوب غربی لندن، جایی که این زن برای آخرین بار زنده در آن مشاهده شده بود، برگزار شد. در ساعات پایانی روز شنبه هم هزاران نفر که اغلب آنها زن بودند، در همان محل بار دیگر جمع شدند تا علاوه‌بر ادای احترام در یادبود این زن، اعتراض خود را به نبود امنیت ابراز کنند.
برخی از آنها شعار «شرم بر شما» را خطاب به نیروهای پلیس حاضر در محل سر دادند.
شاهدان عینی به خبرگزاری «رویترز» گفتند که شاهد کشیده شدن چند زن روی زمین به دست پلیس بودند.
پلیس لندن اعلام کرد، چهار نفر به دلیل نقض نظم عمومی و تخطی از مقررات حفاظت بهداشتی، بازداشت شدند.
به گزارش فارس، «صادق خان» شهردار لندن، که مسئولیت اداره شهر و برقراری نظم در آن را برعهده‌دارد، گفت، برخورد ماموران پلیس در مواردی متناسب نبوده و خواستار توضیح از سوی رئیس‌پلیس شهر شد.
«کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس، هم صحنه‌های منتشر شده از درگیری‌های پلیس با معترضان را بسیار نگران‌کننده خواند.
گفتنی است، آمار خشونت علیه زنان در کشور انگلیس آماری تکان دهنده است. برای نمونه، در همان ماه‌های نخستین پس از شیوع ویروس کرونا، خبر آمد که تنها طی سه هفته، ۱۶ زن بر اثر خشونت‌های خانگی جان خود را از دست دادند.
بر اساس برخی بررسی‌ها، طی 10 سال گذشته در انگلیس، به طور متوسط در هر 4 روز یک زن توسط همسر خود به قتل رسیده و طی 21 روز، هفت قتل صورت گرفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: