kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۳۲۰۳
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
با حضور وزیر بهداشت انجام شد
آیین رونمایی از سامانه نوین بیمارستان نیروی زمینی سپاه با رویکرد مقابله کرونا با حضور فرمانده این نیرو و وزیر بهداشت برگزار شد.سامانه نوین بیمارستان نیروی زمینی سپاه با رویکرد مقابله با بیماری کووید ۱۹ دیروز یکشنبه با حضور سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه و سعید نمکی، وزیر بهداشت رونمایی شد.
سامانه بیمارستانی سیار
 با ظرفیت ۱۲۸ تخت بیمارستانی
این سامانه بیمارستانی سیار با ظرفیت ۱۲۸ تخت‌های بیمارستانی و ترکیبی از سامانه‌های کانکسی کانتینری و چادری است که در کنار آن سامانه بیمارستانی سیار صعب‌العبور و سامانه بیمارستانی اتوبوسی نیروی زمینی سپاه نیز به‌عنوان سیر تحولی توسعه بیمارستان‌های سیار نیرو برپا شده است.
در این بیمارستان روزآمدترین تجهیزات پزشکی تخصصی و فنی به‌کارگیری شده و دارای بخش‌های مختلف یک بیمارستان تخصصی با رویکرد دفاع زیستی و سامانه‌های ام آر آی و سی‌تی‌اسکن سیار سامانه مخابراتی و سامانه تغذیه سیار است.
این بیمارستان در نوع خود در منطقه آسیای غربی بی‌نظیر بوده و مشابه آن تاکنون در کشور تولید و راه‌اندازی نشده است. سازه این سامانه بیمارستانی سیار به دست توانمند متخصصان بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه و در واحد تحقیق و توسعه توسط مرکز بهداری رزمی غرب نیروی زمینی سپاه تولید و تجهیز شده است.
از ویژگی‌های ممتاز و منحصربه‌فرد سامانه نوین بیمارستان سیار دفاع زیستی نیروی زمینی سپاه می‌توان به قدرت تحرک سرعت و دقت در ارائه خدمات تخصصی در شرایط بحران ارائه خدمات مراقبت از سلامت مبتنی بر نسل نوین اعتباربخشی دستیابی به بهره‌وری مؤثر در به‌کارگیری سامانه خوداتکایی در ارائه خدمات تخصصی بدون وابستگی به امکانات شهری، رعایت شاخص‌ها و استانداردهای ملی و بین‌المللی در تولید سامانه و ارائه خدمات و بومی‌سازی سازه سامانه مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان در نیروی زمینی سپاه نام برد.
تشکر وزیر بهداشت از نیروهای مسلح
در بحث مقابله با کرونا
سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان در مراسم آیین رونمایی از بیمارستان سیار ۱۲۸ تختخوابی زمینی سپاه در جمع خبرنگاران گفت: تشکر می‌کنم از فرمانده نیروی زمینی سپاه، همکارانشان و همه نیروهای مسلح که در طول بیش از یک سال از مدیریت بیماری کووید ۱۹ در کنار ما بودند.
وی افزود: اما حماسه بزرگی که این عزیزان امروز خلق کردند من به‌عنوان سرباز کوچکی نظام سلامت واقعاً افتخار کردم و به او بالیدم. این سامانه مجموعه‌ای از بیمارستان و امکانات مجهز رسیدگی به بیماران اورژانسی در شرایط صحرایی و سیاراست.
نمکی ادامه داد: مجموعه که امروز دیدم شاید به‌جرئت می‌توانم بگویم یکی از نفیس‌ترین و ارزشمندترین مجموعه‌های سیار درمانی و اورژانسی دنیاست که کار عظیم و ارزشمندی را در دقایق بسیار محدود انجام می‌دهد. برای سرپا کردن این مجموعه که هیچ کم از بیمارستان‌های فوق تخصصی پیشرفته ندارد در عرض چند ساعت می‌شود این مجموعه را برپا کرد و به مردم خدمت داد.
وی افزود: این مجموعه دارای اتاق‌های عمل سیستم‌های تصویربرداری آزمایشگاه‌های مجهز است و واقعاً کار بزرگی است که فقط درشان این عزیزانی است که توانسته هشت سال دفاع مقدس را به زیبایی اداره کنند.
به گزارش فارس، وزیر بهداشت ادامه داد: تجربه بسیار گران‌سنگی از دفاع مقدس داریم و شیوه مدیریت مجروحان عزیزمان در طول دفاع مقدس شیوه منحصربه‌فرد در جهان بود.
وی گفت: برخلاف همه جای دنیا که مریض‌های سخت‌تر را به پشت خط می‌فرستند یک مدلی در جمهوری اسلامی ایران طراحی شد که پیچیده‌ترین عمل‌های را در بیمارستان‌های خط مثل بیمارستان علی بن ابیطالب و بقیه انجام دادند و هم این مدل را امروز ما به شکل بسیار پیشرفته‌تر با تجربه‌ای که عزیزان در طول این سال‌ها فراهم شده در خدمت مردم روزهای سختی که پیش بیاید به‌عنوان ذخیره استراتژیک برای خدمت‌رسانی به نظام سلامت مهیا است.
سه‌شنبه؛ واکسن ملی سپند
رونمایی می‌شود
نمکی درباره آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور، گفت: ان‌شاءالله سه‌شنبه صبح از چندمین واکسن ایرانی در سازمان سپند وزارت دفاع رونمایی خواهیم کرد و در آنجا خواهم گفت که در ماه‌های آینده در عرصه بین‌المللی چه افتخاری را در عرصه تولید واکسن کسب خواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: