شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
کد خبر: ۲۱۱۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳


رئیس ‌پژوهشکده امنیت ملی با گلایه ‌از بی‌توجهی و کم‌لطفی دولت به خوزستان گفت: عده‌ای سیاسی‌کاری کردند و خوزستان را از کشور عقب انداختند.
 سرتیپ پاسدار امیر حیات‌مقدم، در گفت‎‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: در خوزستان راهبرد مشخصی برای مدیران وجود ندارد.
وی افزود: نمونه‌ای از این راهبردها موضوع آب و فاضلاب می‌باشد که نیمه تمام رها شده است.
استاندار سابق خوزستان با‌ اشاره به تصمیمات اخیر رئیس‌جمهور برای مدیریت ارشد خوزستان، گفت: متأسفانه دولت روحانی به خوزستان بسیار کم لطفی کرد و اکنون شخصی را به عنوان استاندار خوزستان انتخاب کردند که حدود 6 و 7 ماه بیشتر استاندار نخواهد بود و این شخص در همین مدت 6 ماه نیز نمی‌تواند یک مشکل را حل کند.
وی تأکید کرد: این در حق خوزستان و در حق کشور جفاست تا استانی که همه درآمد نفتی کشور را تأمین می‌کند این گونه برای آن تصمیم‌گیری شود.
رئیس ‌پژوهشکده امنیت ملی با بیان اینکه دولت اکنون از لحاظ عملی و تئوری مشوش است و تمرکز ندارد، گفت: چگونه می‌شود ما بعد از 40 سال نتوانیم فاضلاب اهواز را حل کنیم در حالی‌ که مشکل فاضلاب اهواز با برنامه‌ریزی دو ساله قابل حل است.
وی تصریح کرد: چرا اکنون ما در خوزستان آب خوردن نداریم در حالی‌که خوزستان سرشار از چشمه‌ها و رودخانه‌های آب شیرین است. همچنین سدهای خوزستان نیز حجم زیادی از آب شیرین را در خود ذخیره‌سازی کردند اما با این وجود هنوز مردم خوزستان برای تامین آب آشامیدنی از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنند و یا آب تصفیه می‌خرند.
حیات‌مقدم افزود: این در حالی است که سازمان آب و فاضلاب خوزستان همچنان هزینه شبکه تأمین آب و دفع فاضلاب را از مردم دریافت می‌کند اما خدمات مناسبی به آنها نمی‌دهد.
رئیس ‌پژوهشکده امنیت ملی با بیان اینکه مشکل آب کشاورزی در خوزستان بسیار جدی است، گفت: وضعیت کمبود آب کشاورزی در خوزستان به شکلی است که طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری نیز نیمه‌کاره رها شده و آن بخشی که اجرایی شد اکنون با مشکل تأمین آب مواجه است.
وی تأکید کرد: ما قبول داریم که کرونا و سیل سیستم مدیریت کشور را بحرانی کرد اما دولت باید این امکان و توانایی را داشته باشد که در شرایط بحرانی مدیریت کشور را پیش ببرد.
استاندار سابق خوزستان گفت: به نظر بنده یک دولت جهادی و انقلابی می‌تواند در مدت هشت سال همه مشکلات را برطرف کند و هیچ مشکلی در خوزستان و کشور نیست که قابل حل نباشد.
وی ادامه داد: اگر مدیریت قوی در خوزستان وجود داشته باشد مشکل آب و فاضلاب،‌ اشتغال جوانان و بسیاری دیگر از مسائل در حدود هشت سال قابل حل است. ما با همین جوانان خوزستانی هشت سال جنگ را مدیریت کردیم، بنابراین همه مشکلات را می‌توانیم برطرف کنیم.
حیات‌مقدم با ‌اشاره به دستاوردهای جوانان در عرصه‌های مختلف، بیان داشت: چگونه ما می‌توانیم در نانو جزو 10 کشور برتر دنیا باشیم و در سلول‌های بنیادی و موشکی نیز جزو قدرت‌های نخست منطقه باشیم اما نمی‌توانیم مشکل فاضلاب را حل کنیم.
وی تصریح کرد: مشکل ما در خوزستان بحران مدیریت و حضور مدیرانی است که حریص به خدمت کردن نیستند؛ اگر مدیران در خدمت به مردم حریص بودند این‌قدر مشکلات در خوزستان روی هم تلنبار نمی‌شد، عده‌ای سیاسی‌کاری کردند و خوزستان را از کشور عقب انداختند.نام:
ایمیل:
* نظر: