kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۹۹۸
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور آخرین وضعیت رانندگان مشمول دریافت تسهیلات کرونایی و میزان شیوع کرونا در این قشر را تشریح کرد.

مرتضی ضامنی به ایسنا گفت: دو نوع تسهیلات در حوزه رانندگان تاکسی به آنها اعطا شده که نخستین آن تسهیلات مشاغل آسیب دیده توسط وزارت رفاه به مبلغ 6 میلیون تومان به تمامی رانندگان حوزه حمل‌ونقل عمومی درون شهری از جمله تاکسی، سرویس مدارس و اتوبوس که در سامانه کارا ثبت‌نام نمودند و بیمه ویژه رانندگی تامین اجتماعی دارند و یا فاقد بیمه هستند، پرداخت شد.  ضامنی افزود: فهرست ۶۴۸ هزار نفر از رانندگانی که می‌توانستند از این تسهیلات استفاده کنند را از طریق وزارت کشور در اختیار وزارت رفاه قرار‌دادیم که در مجموع از این تعداد ۱۹۸هزار و ۲۶ راننده در بخش‌های ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی درون شهری فرایند ثبت‌نام خود را تکمیل کردند و ۱۲۲ هزار و ۸۸۲ راننده نیز وام خود را دریافت که از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۴۲۵ تاکسیران موفق به دریافت وام شدند و ۷۵ هزار و ۱۴۴ نفر هم در مرحله دریافت وام طبق آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.
وی در پاسخ به این سؤال که دریافت این تسهیلات تا چه زمانی بود، بیان کرد: برای هر یک از مشاغل زمانی در نظر قرار گرفته شده بود که هم اکنون زمان ثبت‌نام رانندگان به پایان رسیده است و تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در رابطه با نوع دیگر تسهیلات به آسیب دیدگان از کرونا گفت: با همکاری بنیاد علوی، تسهیلات قرض الحسنه را برای افراد آسیب دیده ناشی از کرونا در نظر گرفتیم که مبلغ دو میلیون تومان به افراد آسیب دیده ناشی از کرونا پرداخت شود که ۱۵ هزار و ۱۲۵ نفر از رانندگان تاکسی این تسهیلات را دریافت کرده‌اند. ضامنی ادامه داد: متناسب با هر شهر یک سهمیه را مشخص و در اختیار شهرها قرار‌دادیم و خود شهرها به افراد آسیب دیده یا خانواده افرادی که در اثر کرونا فوت شده‌اند به روش‌های مختلفی که به تناسب هر شهری متفاوت بود، پرداخت شد. به گفته وی، تا کنون ۱۳۸۳ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد متاسفانه ۱۵۲ نفر فوت نموده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر: