kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۹۳۲
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
به مناسبت دهه فجر صورت می‌گیرد
وزیر راه و شهرسازی از افتتاح 500 پروژه راه و شهرسازی به مناسبت دهه فجر به ارزش 10هزارمیلیارد تومان خبر داد.به گزارش فارس، محمد اسلامی دیروز در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: لحظات ورود امام به کشور لحظات ماندگاری است در شرایطی که نفس‌ها همه حبس شده بود و کسی باور نمی‌کرد رژیم تا دندان مسلح پهلوی و متحدان آنها ساقط شود، امام وارد کشور شد و حکومتی با اراده ملت تعیین کرد که جمهوری اسلامی تا امروز مقتدر و فعال است.
اسلامی بیان کرد: در شرایط تحریم 500 پروژه در حوزه راه و شهرسازی به مناسبت دهه فجر تا سه هفته آینده افتتاح می‌شود که 10 هزار میلیارد تومان ارزش مالی و اقتصادی دارد.
وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: بخش هوانوردی ما باید توسعه یابد و کسانی که در این مسند مدیریت را برعهده دارند، این موضوع را با جان و دل باور دارند.
رفتار خلبان پرواز ترکیش منطقی نبوده است
محمد اسلامی در حاشیه مراسم فوق در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران اظهار کرد: یکی از نقشه های استکبار حذف ترانزیت زمینی و هوایی جمهوری اسلامی ایران است که باید بجنگیم و اجازه این کار را به آنها ندهیم.
وی با بیان اینکه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری امتیازات و اختیاراتی برای تعرفه‌گذاری پروازهای عبوری دارند افزود: اتفاقاتی در آسمان عراق افتاده که نمی‌توانم در رابطه با آن توضیح بدهم. به دلیل شرارت آمریکایی‌ها پروازهای عبوری از آسمان عراق با قیمت‌های بسیار نازل انجام می‌شود این کار برای ضربه زدن به ایران توسط آمریکایی‌ها انجام شده است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرکت فرودگاه‌ها باید با مذاکرات و همچنین ارائه بسته‌های تشویقی تعامل با نیروهای مسلح، ایجاد کریدورهای مستقیم به خصوص کریدورهای مستقیم شرقی‌- غربی بخش ربوده شده پروازها را پس بگیرد.
اسلامی همچنین در خصوص اتفاقات پرواز ترکیش ایر گفت: هیچ شرایط خاصی برای این پرواز وجود نداشته بجز اینکه رفتار خلبان پرواز ترکیش منطقی نبوده است و می‌توانست در فرودگاه امام فرود بیاید.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط غیرعادی برای پروازهای ترکیش ایر دو فرودگاه باکو و اصفهان آلترناتیو هستند. فرودگاه اصفهان آلترناتیو اول است اما خلبان ترکیش رفتار غیرقابل قبولی از خود نشان داده و به سمت باکو پرواز کرد. تذکرات لازم به سازمان هواپیمایی ترکیه و هواپیمایی ترکیش ایر در این رابطه داده می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: