kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۷۵۲
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
تشییع پیکر مرزبان شهید هرمزگانی با حضور مسئولان لشکری و استانی دیروز برگزار شد.
مراسم وداع و تشییع پیکر پاک شهید واعظی تختی دیروز (دهم بهمن ماه) با حضور مسئولان مرزبانی، انتظامی، همرزمان و خانواده معظم شهید از محل ستاد فرماندهی انتظامی استان هرمزگان برگزار و برای خاکسپاری به زادگاه شهید در گلزار شهدای شهر تخت منتقل شد.
بامداد نهم بهمن ماه در درگیری مرزبانان پایگاه دریابانی قشم با قاچاقچیان یکی از مرزبانان این شهرستان به نام استواریکم «حسن واعظی تختی» به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
در راستای مبارزه با قاچاق اکیپ گشت دریایی پایگاه دریابانی قشم حین گشت‌زنی در مرزهای آبی این شهرستان با تعداد زیادی شناور حامل کالای ممنوعه و قاچاق که به صورت گروهی درحال حرکت به سمت نوار مرزی بوده برخورد می‌کنند. مرزبانان با مشاهده قاچاقچیان دستور توقف شناورها را دادند که ضمن بی‌توجهی و  تمرد از قانون، یک فروند از شناورهای قاچاقچیان با نیت صدمه زدن به شناور سازمانی و جان پرسنل حمله‌ور شده که در اثر برخورد شناور قاچاقچیان با شناور سازمانی، استواریکم «حسن واعظی تختی» مجروح و سپس به خیل همرزمان شهیدش در مرزبانی استان هرمزگان پیوست.
 شناور مهاجم از محل متواری شد ولی تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد، در این درگیری دو نفر دیگر از مرزبانان به شدت مجروح و در بیمارستان در حال مداوا هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: