kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۴۶۵
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷
پودر قالب ریخته‌گری با همکاری شرکت‌های سازنده داخلی و شرکت فولاد مبارکه اصفهان بومی‌سازی شد.

 
اصفهان- خبرنگار کیهان:

معاون خرید فولاد مبارکه گفت: این پودر‌ها پیش از این از خارج کشور وارد می‌شد، اما با همکاری کارشناسان فنی و بازرگانی فولاد مبارکه و تلاش دو شرکت ایرانی، فناوری تولید و تجهیز این پودر‌ها پس از سه سال به ثمر نشست و کشور از واردات این پودر‌ها بی‌نیاز شد.
رضا یزدخواستی، با ‌اشاره به اهمیت کیفیت پودر قالب در فرایند ریخته‌گری افزود: به دلیل فناوری پیچیده تولید این نوع پودر، نیاز فولاد از طریق شرکت‌های اروپایی تامین می‌شد که با بومی‌سازی این مواد با قطع وابستگی از خروج مبالغ زیادی ارز جلوگیری شد.
مدیر شرکت تولید‌کننده پودر‌های قالب ریخته‌گری هم گفت: این شرکت با هدف بومی‌سازی انواع پودر‌های قالب ریخته‌گری در سال ۱۳۹۶ تحت لیسانس ایتالیا تأسیس شد و با آماده‌سازی و نصب تجهیزات، اولین محموله پودر قالب را در زمستان سال گذشته به صورت آزمایشی تولید کرد.
محمد قنادیان، با ‌اشاره به تولید انبوه این محصول افزود: نخستین محصولات برای تولید‌ گرید‌های مختلف فولادی با کربن‌های متفاوت و فولاد گاز ترش و همچنین برای استفاده در دیگر کارخانه‌های بزرگ فولادسازی در ایران از قبیل فولاد هرمزگان، مجتمع فولاد سبا و فولاد آلیاژی یزد تولید
شد.
وی گفت: پودر قالب ریخته‌گری تولیدشده در این کارخانه با انواع پودر‌های وارداتی قابل‌ رقابت و پاسخگوی تولید شمش در مقاطع مختلف است.
قنادیان افزود: ظرفیت تولید در این کارخانه جوابگوی نیاز تمامی کارخانه‌های فولاد کشور است و در چشم‌انداز آن تخصیص بخشی از تولیدات به بازار‌های صادراتی نیز در نظر گرفته شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: