kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۳۹۷
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
سرپرست فرمانداری ارومیه:
سرپرست فرمانداری ارومیه گفت: رایزنی‌ دیپلماتیک برای انجام عملیات جست‌وجو و استرداد پنج نفر از اتباع کشورمان که هفته گذشته در خاک ‌ترکیه گرفتار بهمن شدند، ادامه دارد.رسول مقابلی دیروز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا درخصوص حادثه ۲۹ دی‌ماه گذشته و گرفتار شدن پنج نفر از اهالی بخش کوران شهرستان ارومیه در ریزش بهمن اظهار داشت: از همان ابتدای وقوع حادثه و اطلاع از عزیمت تعدادی از اهالی روستا به مناطق مرزی، بلافاصله پس از بررسی اطلاعات موجود، تمام امکانات این شهرستان برای پیگیری وضعیت مفقودان بسیج شد.
وی ادامه داد: از طریق مبادی مرزی ایران، درخواست بررسی و اقدام عاجل برای جست‌وجوی مفقودان به نیروهای مرزی ‌ترکیه اعلام شده است.
سرپرست فرمانداری ارومیه افزود: اکیپ‌هایی از نیروهای مرزی‌ ترکیه به محل حادثه اعزام و ساعت‌ها جست‌وجو انجام گرفته که تاکنون بی‌نتیجه مانده است ضمن آنکه نیروهای امدادی هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران از ابتدای وقوع حادثه آماده اعزام به محل حادثه بودند.
مقابلی بیان کرد: تاکنون به دلیل اینکه این حادثه در کشور‌ترکیه اتفاق افتاده، نتوانسته‌ایم موقعیت و محل مفقودان را پیدا کنیم.
وی تأکید کرد: از هیچ تلاشی چه از طریق نیروهای مرزبانی و امدادی در این سوی مرز و چه با رایزنی‌ها از طریق به‌کارگیری امکانات کشور ‌ترکیه فروگذار نخواهیم کرد.
وی افزود: با تمام توان پیگیری‌های لازم را از طرف کشور‌ ترکیه نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف وضعیت مفقودان انجام می‌دهیم.
حوالی ظهر روز 29 دیماه گذشته  با سقوط بهمن در ارتفاعات نوار مرزی ایران و‌ ترکیه، پنج تن از اهالی روستای «کوران» بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه مفقود شدند.
روستای کوران بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه، در هشت کیلومتری مرز ایران و ‌ترکیه قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: