kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۲۴۵
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
آمار‌ها نشان می‌دهد که زندان‌های آمریکا، اعم از ایالتی و فدرال یکی از کانون‌های اصلی شیوع ویروس کرونا در این کشور به شمار می‎روند.


به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از «مارشال پراجکت»، تا روز ۱۹ ژانویه (۳۰ دی)، ۳۵۵ هزار و ۹۵۷ نفر از زندانیان در زندان‌های سرتاسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این آمار نشان دهنده افزایش ۳ درصدی مبتلایان در مقایسه با هفته گذشته آن است. زندان‌های کالیفرنیا، کنتاکی، نوادا و پنسیلوانیا بیش از هزار مورد ابتلای روزانه را در روز‌های گذشته ثبت کرده‌اند.
بر اساس آمارها، زندان‌های کالیفرنیا با بیش از ۴۵ هزار مورد، زندان‌های فدرال با بیش از ۴۴ هزار مورد، تگزاس با بیش از ۳۲ هزار مورد و میشیگان با بیش از ۲۳ هزار مورد بیشترین تعداد مبتلایان کلی از زمان آغاز همه‌گیری کرونا در آمریکا را در میان زندان‌ها ثبت کرده‌اند.
تاکنون دست‌کم دو هزار و ۲۳۲ نفر از زندانیان در زندان‌های آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
همچنین نرخ مرگ و میر زندانیان در هفته منتهی به ۱۹ ژانویه در مقایسه با هفته گذشته ۴ درصد افزایش یافته است.
بر اساس گزارش‎ها، تقریبا تمامی زندان‌های آمریکا، مرگ‌های ناشی از ویروس کرونا در میان زندانیان را ثبت کرده‌اند. همچنین آمارها نشان می‎دهد زندان‌های فدرال آمریکا با ۲۱۶ مورد مرگ، زندان‌های فلوریدا با ۲۰۵ مورد مرگ، تگزاس با ۱۷۷ مورد مرگ و کالیفرنیا با ۱۷۵ مورد مرگ، بیشترین تلفات کرونایی را در میان زندان‌های آمریکا ثبت کرده‌اند.
در حالی که بیشتر تمرکز‌ها بر روی بیماری زندانیان است، گروه دیگری از افراد در این مراکز در معرض خطر قرار دارند، افسران پلیس زندان‌ها، پرستاران و سایر کارکنان زندان‌ها در آمریکا؛ این افراد نه تنها با زندانیان، بلکه با دنیای خارج از زندان‌ها هم در ارتباط هستند.
از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا در آمریکا، تاکنون ۹۴ هزار و ۱۳۸ نفر از کارکنان زندان‌ها به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.همچنین ۱۶۲ نفر از این افراد بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: