kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۱۴۷
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت، جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند.
به گزارش ایثار، عبدالرضا عباسپور در دومین همایش سراسری مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد درخصوص پرداخت حق پرستاری والدین معظم شهدا اظهارداشت: در قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان ایثارگران بندی در نظر گرفته شده که بر اساس آن علاوه‌بر پرداخت حق پرستاری، مبلغی نیز برای پوشش هزینه‌های جانبی درمانی والدین معظم شهدایی که در منزل بستری هستند پرداخت می‌شود و این هزینه‌ها جدای از هزینه‌های آی سی یو در منزل است و شامل مواردی مانند مصرف مکمل‌های غذایی می‌شود. عباسپور افزود: در تأمین هزینه‌های سلامت نیز مواردی مانند تجهیزات پزشکی، خدمات رفاهی و درمانی، دندانپزشکی و ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده است و برای این موارد مبلغی در اختیار مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است.
فعال‌تر شدن برگزاری کمیسیون‌های پزشکی
در استان‌ها
وی با اشاره به تأکیدات رئیس‌بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر فعال‌تر شدن برگزاری کمیسیون‌های پزشکی در استان‌ها گفت: در همین راستا از حدود دو ماه قبل این کمیسیون‌ها به صورت فعال در حال برگزاری هستند و کمیسیون‌ها تا پایان سال در تمام استان‌ها برگزار می‌شوند. تلاش ما نیز در این جهت است که تا انتهای سال جاری لیست انتظار برای حضور در کمیسیون‌ها به صفر برسد. معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: کمیسیون‌های پزشکی بلافاصله در هر استانی که برای برگزاری کمیسیون پزشکی اعلام نیاز داشته باشد برگزار می‌شوند. سابقاً این کمیسیون‌ها تنها در پایان هفته برگزار می‌شدند، اما در حال حاضر کمیسیون‌ها در ایام هفته نیز برگزار می‌شوند. همچنین با توجه به تأکید رئیس‌بنیاد شهید و امور ایثارگران از حضور پزشکان مجرب استانی نیز در برگزاری این کمیسیون‌ها استفاده می‌شود.
عباسپور در زمینه بیماری کرونا نیز توضیح داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت، جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند و این عزیزان به محض شروع فرآیند واکسیناسیون از این واکسن استفاده می‌کنند. در همین راستا لازم است مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران اسامی و مشخصات این گروه از جانبازان را به صورت کامل آماده کنند تا مشکلی در زمان اجرای این پروسه نباشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: