kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۱۲۰
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
وزیر بهداشت در بندرعباس:
وزیر بهداشت با ابراز اینکه «تا بهار سال۱۴۰۰ تولید انبوه واکسن کرونا آغاز می‌شود» گفت: اگرچه روزهای اخیر میزان فوت ناشی از کرونا نیز دو رقمی است اما شنا کردن در اقیانوس این بلا با دستان بسته برای کشورمان افتخار بود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، سعید نمکی، اظهار کرد: یکی از هدیه‌های ارزشمند برای مردم و جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی، این بود که در این رقابت نابرابر در اوج تحریم‌ها توانست در عرصه بین‌المللی بدرخشد.
وی افزود: در روزهایی که مردم قدرتمندترین کشورهای اقتصادی جهان در باتلاق کرونا قتل‌عام می‌شدند متأسفانه مرگ‌های بالاتر از چهار هزار نفر را در آمریکا می‌دیدیم و بالاتر از یکهزار و 100 نفر را هم در کشور قدرتمندی مانند آلمان دیدیم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: اما در ایران مرگ‌ها به حدود 80 نفر رسید و گرچه داغ‌ از دست دادن این عزیزان برای ما هم سنگین بود اما باز هم این افتخاری بود برای جمهوری اسلامی ایران که با دست‌های بسته در این اقیانوس بلا شنا کرد.
نمکی با‌ اشاره به مسافرت‌های سازمان‌نیافته به استان هرمزگان گفت: همواره بنده و همکارانم نگران بازگشت موج سنگین بیماری کرونا با توجه به این سفرها هستیم.
وزیر بهداشت عنوان کرد: با ساده و عادی انگاری ویروس کرونا شاهد وقوع موج سنگین‌تری از این ویروس خواهیم بود.
نمکی اضافه کرد: هجوم مسافران به جزایر هرمزگان قطعاً پیک سنگینی را به‌ راه خواهد انداخت، در همین راستا محدودیت‌های جدی اتخاذ خواهد شد.
وی در زمینه همکاری با کوبا در زمینه تولید واکسن کرونا گفت: فاز سوم انسانی واکسن کرونا در «رازی» انجام خواهد شد و تا بهار به توانمندی تولید انبوه واکسن کرونا خواهیم رسید؛ تا بتوانیم تزریق عمومی را آغاز کنیم، ما در گذشته نیز همکاری با کوبا داشته‌ایم و با کمک واکسن هپاتیت ساخت کوبا توانستیم به مهار این بیماری کمک کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: