پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷
کد خبر: ۲۰۸۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
سرلشکر جعفری:
فرمانده قرارگاه بقیهًْ‌الله گفت: آقای روحانی به جای اینکه به فکر مردم و رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه منافع ملی ایران باشد، به فکر برجام و حفظ آن است.

سرلشکر محمدعلی جعفری در حاشیه جلسه با مدیران قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌ًْالله الاعظم گفت: آقای روحانی به جای اینکه به فکر مردم و رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه منافع ملی ایران باشد، به فکر برجام و حفظ آن است.
سردار جعفری افزود: اگر واقعا ایشان به فکر مردم بود، باید همانند رهبر انقلاب می‌گفت «مسئله اصلی ما، برداشتن تحریم های ایران است، نه برگشتن آمریکا به برجام» و از طرفی باید تاکید می‌کرد «اگر تحریم‌ها برداشته شود ما هم به تعهداتمان برمی‌گردیم» نه اینکه بگوید «اگر آمریکا به برجام بازگردد، ما هم برمی‌گردیم».
وی ادامه داد: کجای این حرف عزت‌مندانه و مقتدرانه است؟ آقای روحانی! چرا اقتدار و عزت ملت بزرگ ایران را نشانه رفته‌اید؟ مسیر غلط را القاء نکنید. راه درست و عاقلانه همان مسیری است که رهبر انقلاب ترسیم کردند.
فرمانده قرارگاه بقیهًْ‌الله گفت: چه اصراری دارید که آمریکا به برجام برگردد؟ مطمئن باشید اگر آمریکا تحریم‌ها را ابتدا لغو نکند و به برجام بازگردد، همین آقای بایدن تحریم‌های دو سه سال اخیر یا عمده آنها را خارج از برجام تلقی کرده و ضمن حفظ آنها، تلاش می‌کند برجام شما را اصلاح کند.
سردار جعفری خاطرنشان کرد: در آن زمان است که هم برجامِ نیم‌بند را از دست داده‌اید و هم تحریم‌های اصلی آمریکا علیه ملت ایران به قوت خود باقی مانده است.
وی با بیان اینکه مسیری که شما می‌روید هیچ نشانی از تدبیر و امید ندارد، اظهار کرد: طوری حرکت کنید که لااقل 6 ماه دیگر بتوانید پاسخگوی نگاه‌های پرمعنای مردم باشید.


نام:
ایمیل:
* نظر: