شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
کد خبر: ۲۰۸۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
معاون وزیر آموزش و پرورش‌:
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: امسال ۱۴ هزار و ۷۰۰ کلاس درس در قالب حدود ۲ هزار و ۵۰۰ فضای آموزشی و بیش از ۲ میلیون متر مربع فضا تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

مهرالله رخشانی‌مهر‌، ‌در‌ گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: در حال حاضر ۴۰ هزار کلاس درس در حال ساخت است که تا پایان سال عملیات عمرانی  ۱۴ هزار و ۷۰۰ کلاس به اتمام می‌رسد. وی اضافه کرد: از مجموع ۴۰ هزار کلاس، ۲۶ هزار کلاس درس از محل اعتبارات دولتی و ۱۴ هزار کلاس از محل کمک خیرین مدرسه‌ساز به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی پیشرو در امر مدرسه‌سازی هستند، بیان کرد: آذربایجان غربی تحرک خوبی در جذب منابع خیرین داشته است و با اقداماتی که در دست انجام است افزایش سرانه مدرسه‌سازی در این استان مقدور می‌شود. وی اضافه کرد: در زمینه استاندارد‌سازی سیستم گرمایشی نیز در سال ۱۳۹۶حدود ۱۸۰ هزار کلاس درس نیازمند استاندارد‌سازی بود که دیروز این تعداد به ۴۷ هزار کلاس درس تقلیل یافته است. وی با بیان اینکه پرونده سیستم‌های گرمایشی غیر استاندارد به زودی در آذربایجان ‌غربی بسته می‌شود، گفت: با قرار‌دادهای مطلوب بسته شده از محل منابع بند «ه» تبصره یک و محل منابع خود سازمان و با اعتبارات مطلوب سال آینده فعالیت‌های خوبی در این زمینه انجام خواهد شد. رخشانی‌مهر ادامه داد: سهم استاندارد‌سازی سیستم‌های گرمایشی مدارس از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد ارتقا یافته است.
وی با بیان اینکه قراردادهای مطلوبی در زمینه استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس منعقد شده، ادامه داد: ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال‌(۶۴۰ میلیارد تومان) ‌شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و  ۴۰۰ میلیارد تومان از محل منابع شرکت نفت اعتبار به این بخش تخصیص یافته که این تخصیص‌ها توام با پیشرفت پروژه‌ها بوده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: