شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
کد خبر: ۲۰۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، سازمان‌های تروریستی در ادلب (شمال غرب سوریه) همچنان مرتکب نقض حقوق بشر و آدم ربایی می‌شوند و غیرنظامیان بازداشت شده را اعدام می‌کنند.«راوینا شامداسانی» سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با انتشار خبری در وب سایت خود تاکید کرد: این کمیسیون گزارش‌های نگران‌کننده‌ای درباره بازداشت مداوم غیرنظامیان سوری، از جمله کارکنانی که در زمینه امور بشردوستانه خدمت رسانی می‌کنند، در مناطق تحت کنترل گروه موسوم به «هیئت تحریر الشام» و سایر گروه‌های مسلح در ادلب دریافت می‌کند. علاوه‌بر این، گزارش‌هایی نیز درباره اعدام بازداشت شدگان پس از محاکمه سازمان یافته توسط تروریست‌ها، به این کمیسیون اعلام شده است.
در سال ۲۰۱۶، گروه تروریستی «جبهه النصره» پس از قرار گرفتن در لیست تروریسم بین‌المللی‌، نام خود را به «هیئت تحریر الشام» به سرکردگی «ابومحمد الجولانی» تغییر داد که شامل گروه‌های مختلف تروریستی است.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، شامداسانی تصریح کرد، این کمیسیون اطلاعاتی دارد که این گروهک تروریستی، افراد بازداشت شده را به اتهام گرایش به طرف‌های دیگر، اعدام می‌کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: