kayhan.ir

کد خبر: ۱۹۷۸۶۸
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
«مگر چشم تو دریاست»، روایت زندگی خانواده‌ای است که ۴ فرزندش را تقدیم انقلاب کرد. این کتاب سبک زندگی آقازاده‌هایی است. که از زبان مادر بیان می‌شود؛ زندگی شهیدان محمد، عبدالحمید، نصرالله و رضا جنیدی که به قلم جواد کلاته عربی نگاشته و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.بخش‌هایی از متن این کتاب، به فعالیت‌های حاج‌آقا جنیدی، حاج‌خانم جنیدی،‌دامادها و عروس‌های این خانواده مجاهد در پشت جبهه می‌پردازد. همچنین،‌ بخش‌هایی از متن کتاب نیز شامل روایت‌هایی از چهار بازدید مقام معظم رهبری از بیت شهیدان جنیدی است.
سردار حسین یکتا، از یادگاران و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس و موسس جمعیت بزرگ امام رضایی‌ها در یادداشتی، کتاب «مگر چشم تو دریاست» را روایت می‌کند و می‌نویسد:
به نام خدا به یاد خدا و برای خدا ان‌شاءالله
چند روزی است کتاب «مگر چشم تو دریاست» همراه روزها و شب‌هایم شده. دریایی‌ است این کتاب آبی و عمیق و بی‌انتها. بین جلسات و در ماشین و در خانه میان سطرهایش زندگی کرده‌ام، از این دنیا جدا شدم،‌گریستم و خندیدم، نسخه شفابخش این روزهایمان هست، کتاب.
روزهایی که کار سخت است و وقت تنگ، روزهایی که می‌دویم و نمی‌رسیم و روزهایی که چند قدمی خط پایان خسته می‌شویم.
روایت‌های بارانی این کتاب همه خستگی‌ها را می‌شوید و با خود می‌برد. روایت‌هایی پر از صبر مادر شهدای جنیدی و پر از مردانگی پدرشان. روایت‌هایی واقعی. شاید فقط از چند کوچه و خیابان آن طرف‌تر. روایت‌هایی بارانی. روایت‌هایی نورانی. مگر چشم تو دریاست یعنی: کسی که قلبش مثل دریاست. چشم از قلب می‌جوشد. قلب اگر بزرگ باشد چشم بزرگ می‌بیند. آنی که چشمش دریاست چهار پسرش را برای خدا می‌دهد. مثل مادر شهدای جنیدی. کسی که دلش دریا باشد کارهایش بی‌سر و صداست توفیقاتش بی‌سر و صداست رفتنش هم بی‌سر و صداست مثل پدر شهدای جنیدی.
محمد حسین یکتا 99/6/12


نام:
ایمیل:
* نظر: