kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۲۲۵
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
با راه‌اندازی خط تولید ماسک آنتی باکتریال در اراک بیش از ۵۰ هزار عدد ماسک به صورت روزانه در این واحد تولید و روانه بازار می‌شود.اراک – خبرنگار کیهان:

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: مجوزهای لازم برای راه‌اندازی واحد تولیدی ماسک باکتریال از سوی این سازمان صادر و تولید این محصول در اراک آغاز شد.
 حسنی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی و نیاز جدی به ماسک، مجوزهای لازم برای راه‌اندازی این واحد تولید در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای متقاضی صادر شد.
وی ادامه داد: مجموع سرمایه‌گذاری در این واحد تولیدی بیش از ۲۰ میلیارد ریال است و با ظرفیت تجهیزاتی کنونی و فعالیت ۵۰ نفر، بیش از ۵۰ هزار عدد ماسک به صورت روزانه در این واحد تولید و روانه بازار می‌شود.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: با افزایش تجهیزات مورد نیاز و به‌کارگیری ۲۵۰ نیروی انسانی امکان افزایش تولید ماسک در این واحد تولیدی به بیش از ۲۵۰ هزار عدد در روز نیز وجود دارد.
حسنی اظهار داشت: تمامی فعالیت‌های این واحد تولید ماسک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و سازمان غذا و دارو انجام می‌شود.
وی بیان کرد: هیچ‌گونه محدودیتی در توزیع الکل و مواد ضد عفونی‌کننده در استان مرکزی وجود ندارد و با راه‌اندازی واحدهای مختلف تولید ماسک، انتظار می‌رود مشکلی در این خصوص نیز در استان وجود نداشته باشد.
ماسک پارچه‌ای آنتی باکتریال از دو لایه تشکیل شده که لایه بیرونی آن از پارچه با الیاف پلی استر آب‌گریز و لایه درونی از پارچه پنبه‌ای آنتی باکتریال است که مانع از فعالیت باکتری و ویروس می‌شود.
حدود ۲۰ مجوز تولید محصولات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا در استان مرکزی صادر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: