kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۱۲۶۰
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
نماینده مجلس‌:
نایب ‌رئیس ‌کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش وام خرید مسکن در شرایط کنونی تأثیری در خانه‌‌دار کردن اقشار کم‌‌درآمد جامعه نداشته و دولت به‌جای این کار، مسکن ارزان ‌قیمت برای مردم بسازد.

سیداحسن علوی، در گفت‌وگو با تسنیم در سنندج، با ‌اشاره به وضعیت نگران‌کننده مسکن اظهار داشت: متأسفانه در چند سال گذشته ساخت ‌و ساز در سطح کشور کاهش یافته است و وزارت راه و شهرسازی نیز نتوانسته است به تعهدات خود جامه عمل بپوشاند.
وی افزود: اخیراً دولت نیز تصمیم به ساخت 900 هزار واحد مسکن در کشور گرفته که عملیات اجرایی 400 هزار واحد را آغاز کرده است و از سویی دیگر نیز قرار بر پرداخت و افزایش وام خرید مسکن مطرح شده است.
وی با بیان اینکه ساخت 400 هزار واحد مسکن تا پایان دولت فعلی دور از انتظار است، تصریح کرد: پرداخت وام بیش از 200 میلیون تومانی با بازپرداخت ماهیانه 2 میلیون تومان برای کارگر و قشر متوسط به پایین امکان‌پذیر نبوده و سؤال اینجاست؛ چه‌کسی توانسته این میزان وام با سود بالا را پرداخت کند؟!
وی گفت: انتظار می‌رفت دولت به‌جای افزایش وام خرید مسکن، تسهیلات ارزان ‌قیمت‌تر با بازپرداخت طولانی‌تر برای جوانان در نظر می‌گرفت چرا که افرادی که دارای فقر معیشت‌اند و مشکل دارند، توانایی پرداخت این وام را ندارند.
وی ابراز کرد: دولت به‌جای افزایش وام خرید مسکن، زمین رایگان و مصالح و مسکن ارزان‌قیمت برای مردم بسازد نه اینکه وام با سود بالا پرداخت کند.
رئیس ‌مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود دو میلیون و 800 هزار واحد تا 3 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد و این وضعیت سبب می‌شود که به ‌دلیل بی‌نظارتی دولت، عده‌ای سودجو و سوداگران به‌ موقع قیمت‌ مسکن را افزایش دهند و از شرایط سوءاستفاده کنند.
علوی یادآور شد: در حال حاضر نباید هر متراژ مسکن بیشتر از دو میلیون تومان برای متقاضیان تمام شود درحالی‌که با این شرایط، متقاضیان باید متری چهار تا پنج میلیون تومان پول پرداخت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: