kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۷۴۹۲
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹

 
آقای فرماندار هزار جریب سؤال‌هایی که در حوزه‌های مختلف مدیریت شما وجود دارد می‌بایستی هر چه زودتر پاسخ داده شود. زیرا عدم پاسخگویی شما به افکار عمومی موجب بی‌اعتمادی و بی‌اعتنایی مردم به دستگاه اجرایی را در پی خواهد داشت. عملکرد دستگاه تحت مدیریت شما در طی یک سال و نیم مسئولیت‌تان در حل مشکلات 100 متر جاده ارتباطی کوهستانی 50 روستای بخش هزار جریب علی‌رغم پیگیری مردم، دادستان و رسانه‌ها که در جریان بارش برف و باران بر اثر رانش تخریب شده، نشان از عجز و ناتوانی در پیشبرد فرمانداری امور شهرستان نکاست.
آقای فرماندار دیگر زمان وعده و وعیدها، شعار و نطق گذشته، زیرا بی‌توجهی‌ها و بی‌پاسخ گذاشتن پرسش‌های مردم و مسامحه دستگاههای اجرایی شما در انجام کارهای عمرانی در زمان بحران مردم را به ستوه آورده است.
هر مسئولی که توانایی حل مشکلات مردم را ندارد و یا در جذب منابع اعتباری از دولت عاجز است باید بیش از این بر مشکلات مردم نیفزاید و به خانه‌اش برگردد.
آقای فرماندار شما به عنوان یک فرد غیر بومی، مازندران را به لطف آب و هوا و برخورداری از کوه و دریا و جنگل مصفا و خاک حاصلخیز در بین دیگر استان‌های غنی و برخوردار می‌پندارید اما غافل از اینکه در مسیر دلنواز و چشم‌اندازهای طبیعی جاده اصلی اگر چند کیلومتری به عمق پیش برویم غبار محرومیت در پس چهره سرسبز مازندران نمایان می‌شود.
آقای فرماندار دهستان زارم‌رود بخش هزارجریب متأسفانه به دلیل گستردگی و واقع شدن روستاهایش در دامنه‌ها، دره‌ها و قله‌ها هنوز از یک جاده ارتباطی مناسب ایمن و از کمترین امکانات خدماتی، معیشتی، رفاهی، درمانی و کشاورزی برخوردار نیست.
آقای فرماندار تردد در راه اصلی و فرعی بسیاری از روستاهای بخش هزار جریب حتی در تابستان قابل تردد نیست. برخی از روستاهای بالادست از جاده شن‌ریزی و شوسه برخوردار نیستند و چند ماه از سال جاده مسدود می‌شود و مردم این روستاها به علت فقدان جاده ارتباطی و فقر امکانات بالاجبار به شهر مهاجرت می‌کنند.
هنوز آب آشامیدنی در برخی از روستاهای این شهر آنهم در فصل پاییز جیره‌بندی است و مردم روزانه یک تا دو ساعت بیشتر آب ندارند. فقر اساسی فقدان راه ارتباطی مناسب، نبود اشتغال باعث شده که هیچ جوانی رغبت نکند در روستا بماند.
توسعه صنایع دستی، تجهیز کارگاه‌های بافندگی و ریسندگی
پرداخت تسهیلات برای رونق دام و طیور، ایجاد مزارع گیاهان دارویی، زعفران، احداث استخر ماهیان سردآبی، تأسیس ناحیه صنعتی و دامی، اختصاص اعتبار ویژه به منظور کارآفرینی مردم و مشارکت در کارهای عمرانی با نهادینه کردن حضور مردم در سازندگی جهت استفاده از نیروی کار بومی فراهم کردن زمینه مهاجرت معکوس و با توزیع عادلانه اعتبارات می‌توان به رشد و توسعه و آبادانی این منطقه امیدوار شد که تاکنون کمتر به این فرصت‌ها پرداخته شده است.
طرح گازرسانی هزار جریب یک پروژه ملی محسوب می‌شود و شرکت گاز بطور ذاتی موظف است کار گازرسانی را به کلیه روستاهای بالای 20 خانوار انجام دهد.
آقای فرماندار ضروری است دردهای مردم بخش هزار جریب را بشنوید و لحظاتی در مصائب آنان شریک شوید.
نکته پایانی اینکه 9 ماه از وقوع بارش برف سنگین او آخر سال گذشته و بارش باران و سیل اوایل سال جاری که منجر به مسدود شدن جاده اصلی و فرعی و دهها مورد رانش اراضی و تخریب بخش وسیعی از ابنیه‌ها و زیرساخت‌های روستاهای دهستان زارم رود هزار جریب و فرسایش و رانش اراضی کشاورزی و تخریب جاده اصلی و فرعی گذشته است اما هنوز رانش در دهها نقطه جاده اصلی ادامه دارد و همواره جان مردم را تهدید می‌کند.
سؤال این است که چرا با مناسب شدن وضعیت جوی مشکلات مردم لاینحل مانده و پس از طی 9 ماه به فکر یک جاده یا یک مسیر ایمن برای جایگزین نبودید که اکنون با فرا رسیدن فصل برف و باران مردم با ترس و دلهره از مسیر تخریبی و رانش تردد کنند.
ساری- قربان نوروزی
نام:
ایمیل:
* نظر: