kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۷۲۶۲
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
سازمان بهداشت عمومی کانادا اعلام کرد در چهار سال اخیر، ۱۴ هزار نفر بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر و قرص‌های روانگردان جان خود را از دست داده‌اند.به گزارش تسنیم، پایگاه خبری گاردین نوشت:بر اساس گزارشی که سازمان بهداشت عمومی کانادا منتشر کرده‌ است، بین سال های 2015 تا 2019 بیش از 17 هزار نفر در کشور کانادا بر اثر مصرف بیش از حد قرص‌های مخدر، اُوردوز کرده‌اند؛ علاوه بر این جمعیت، تعداد 14 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 «ترزا تام»، رئیس بهداشت عمومی کانادا و دکتر «صقیب شهاب» رئیس بهداشت پزشکی «ساسکاچوان» در بیانیه‌ای مشترک توضیح دادند که مصرف بیش از حد مواد مخدر زندگی بسیاری از خانواده‌ها را ویران کرده است.
در این بیانیه ذکر شده است که محرک اصلی این بحران، قرص «فنتانیل» است؛ فنتانیل یک داروی مصنوعی قدرتمند است که اغلب برای تقویت اثرات آن در هروئین مخلوط می‌شود.
آمار مرگ و میرهایی که ظاهرا به علت مصرف مواد مخدر اتفاق افتاده است، با کمک اطلاعات و داده‌هایی که ادارات کل پزشک قانونی استان‌ها و مناطق مختلف ارائه می‌کنند محاسبه می‌شود.
 بحران ناشی از مصرف مواد مخدر در سرتاسر کشور کانادا احساس می‌شود اما غرب کانادا بیشترین میزان مصرف مواد مخدر را به خود اختصاص داده‌است. برخی استان‌ها به ویژه «بریتیش کلمبیا»، «آلبرتا» و «اونتاریو» بیش از دیگر استان‌ها تحت تاثیر این بحران قرار دارند.
براساس این گزارش، مردان سه چهارم از مرگ و میرهای ناشی از مصرف مواد مخدر را تشکیل می‌دهند و بیشتر افراد بین سنین 22 تا 30 سال قرار دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر: