kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۷۱۹۳
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
یک مسئول:
عضو هیئت‌مدیره انجمن CNG کشور با بیان اینکه هم‌اکنون حدود دو هزار و 500 جایگاه CNG در کشور احداث شده و ۱۲۰ جایگاه هم در حال راه‌اندازی است اعلام کرد که بخشی از این جایگاه‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت فعال هستند.

نادر آخوندی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: هم‌اکنون در کشورمان نزدیک به دو هزار و 500 جایگاه CNG توسط وزارت نفت احداث شده و احداث ۱۲۰ جایگاه هم در حال انجام است. حدود هزار و 300 جایگاه تحت مالکیت شهرداری‌های سراسر کشور است که می‌توان با این تعداد جایگاه روزانه بیش از ۴۰ میلیون متر مکعب سوخت خودرو‌های دوگانه‌سوز را تامین کرد.
وی بیان کرد: این جایگاه‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت فعال هستند و از طرفی بعد از شروع مجدد تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان فعالان این صنف به دلیل افزایش سرسام‌آور قیمت قطعات و هزینه‌های استانداردسازی و همچنین اورهال تجهیزات با مشکلات شدید مالی مواجه هستند که انتظار می‌رود سازمان برنامه و بودجه نسبت به افزایش کارمزد جایگاه‌های CNG اقدامات موثری را انجام دهد.
عضو هیئت ‌مدیره انجمن CNG کشور افزود: البته انجمن صنفی CNG کشور در این زمینه نامه‌های متعددی را به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده که تاکنون هیچگونه اقدامی از طرف سازمان برنامه و بودجه صورت نگرفته است. یکی از مشکلاتی هم که بهره‌برداران جایگاه‌های CNG با آن مواجه هستند عدم همکاری شهرداری‌های سراسر کشور است که علی‌رغم ارسال نامه‌های سازمان شهرداری‌ها مبنی بر همکاری شهرداری‌ها با بهره‌برداران در شرایط سخت تحریمی متاسفانه ما همچنان در این خصوص مشکلات عدیده‌ای داریم.
آخوندی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه در سال ۹۷ با افزایش بی‌سابقه قیمت قطعات، همکاران ما با زیان انباشته مواجه شدند که انتظار داشتیم در شرایط سخت تحریمی شهرداری‌ها همکاری کنند اما بدون توجه به شرایط اقتصادی کشورمان هیچگونه همکاری نداشتند و حتی مشکلاتی هم برای این صنف زحمتکش به‌وجود آورده‌اند.
وی ادامه داد: البته در این خصوص نامه‌ای به سازمان بازرسی و دادستان کل کشور هم ارسال کرده‌ایم و تقاضا داریم ریاست قوه‌قضائیه هم به مشکلات این صنف با شهرداری‌ها دستور رسیدگی صادر کنند.
این مسئول یادآور شد: به دلیل اینکه کشورمان در شرایط سخت تحریمی به سر می‌برد و طبق فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری همه باید در کنار هم همکاری کنند تا مشکلاتی به‌وجود نیاید که شهرداری‌ها مغایر این عمل کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: