kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۶۸۸۹
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
با تمدید اعتصاب سراسری
با تمدید اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری و تعطیلی سیستم حمل‌ونقل عمومی در فرانسه پاریس رسما قفل شد و ترافیک سنگین 631 کیلومتری در پایتخت فرانسه ایجاد شد!
روز دوشنبه اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی برای روز پنجم ادامه پیدا کرد. با شکست مذاکرات دولت و رهبران کارگری، اتحادیه رای به ادامه اعتصاب دادند و اتحادیه‌های فرانسه از معلمان، پزشکان و دیگر کارمندان بخش دولتی نیز خواسته‌اند تا اعتصاب را ادامه دهند. به این جمع، «جلیقه زردها» هم اضافه شدند تا کار برای «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور جوان و کم تجربه فرانسه سخت‌تر شود.
بدین ترتیب با ادامه اعتصاب در بخش حمل‌ونقل عمومی فرانسه، مردم مجبور شدند از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند و همین امر باعث ایجاد یک ترافک عظیم به طول 631 کیلومتر در پاریس و برخی شهرهای این کشور شد. در پاریس و حومه مترو و اتوبوس‌های شهری از کار افتادند و...
 بر اساس گزارش رسانه‌های فرانسوی علت این ترافیک گسترده کاهش شمار متروها، اتوبوس‌ها و قطارهای بین‌شهری بود و به گفته سخنگوی راه‌آهن دولتی، فقط حدود ۲۰ درصد قطارهای پرسرعت فعال بودند و مابقی خدمات ارائه نمی‌کردند. به گزارش فارس، علیرغم اینکه اعتصاب سراسری و تظاهرات مردمی در فرانسه بخش بزرگی از شبکه حمل‌ونقل عمومی این کشور را فلج کرده‌اما دولت ماکرون همچنان از طرح خود برای اصلاح قانون بازنشستگی عقب‌نشینی نمی‌کند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شامگاه دوشنبه «امانوئل ماکرون»‌ با «ژان‌پل دِلِووی» کمیسر عالی بازنشستگی و سران اتحادیه‌های کارگری جلسه‌ای برای مذاکره جهت پایان دادن به اعتصاب‌ها برگزار کرد. با این حال خروجی آن جلسه کوچکترین نشانه‌ای از تصمیم دولت برای عقب‌نشینی از مواضع خود را نداشت و «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه قرار است روز چهارشنبه (امروز) طرح اصلاح نظام پرداخت بازنشستگان را ابلاغ کند. فیلیپ با بیان اینکه فرانسه یکی از «سخاوتمندانه‌ترین» نظام‌های بازنشستگی را میان کشورهای پیشرفته دارد، بر جدیّت خود برای اجرای این اصلاحات تاکید کرد. به نوشته رویترز، اتحادیه‌های کارگری نیز بعد از مواجه شدن با لجاجت دولت فرانسه در اجرای این طرح، که از نظر مردم باعث ضرر رسیدن به آنها می‌شود، وعده دادند اعتصابات سراسری ادامه می‌یابد.
نام:
ایمیل:
* نظر: