kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۵۹۷۴
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
امام جمعه اهل سنت زاهدان‌:
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و همچنین خرید و فروش آن‌ها از دیدگاه شرعی حرام است و علمای اهل سنت نیز بر این مطلب هم نظر هستند.

مولوی عبدالحمید‌،  اظهار کرد: از آنجایی که ضرر و زیان مواد مخدر امری، مسلم و شناخته شده است، در آن شک و تردیدی وجود ندارد، لذا امروزه، نقصان و ضرری که مواد مخدر برای همه‌ دنیا و جهان دارد، بر کسی مخفی نیست.
وی بیان کرد: مواد مخدر یکی از پدیده‌های بسیار زشت و شومی است که در دنیا فاجعه‌ها بوجود آورده است و تهدیدی هم برای ملت‌های دنیا و جامعه‌ انسانی و هم برای کشور و ملت‌ ما محسوب می‌شود.
امام جمعه اهل سنت اعلام کرد: هم مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و هم خرید و فروش آن از دیدگاه شرعی حرام است و علمای اهل سنت، خصوصا علمایی که تبحر علمی دارند، بر این مطلب هم نظر هستند.
مولوی عبدالحمید بیان داشت: بر همه افراد جامعه لازم است که در رابطه با جلوگیری از مواد مخدر و مبارزه با این پدیده‌ زشت و شوم، از خود آمادگی و تلاش نشان دهند.
وی تصریح کرد: همه‌ مردم باید در عزم ملی در جهت مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند تا از ورود مواد مخدر به کشورمان جلوگیری شود.
امام جمعه اهل سنت ادامه داد: نیروهای نظامی و انتظامی وظیفه‌شان را در این مبارزه انجام می‌دهند، اما خود مردم هم باید وظیفه‌ اجتماعی‌شان را انجام دهند. علما، اندیشمندان، دانشگاهیان، فرهنگیان و... باید در امر به معروف و نهی از منکر و نصیحت کردن افرادی که به این پدیده گرفتار هستند همکاری کنند تا مردم و افرادی که آلوده هستند، مسیر زندگی‌شان را تغییر دهند. شغل دیگری را انتخاب کنند؛ هر چند درآمدش کمتر باشد ولی حلال باشد تا نان مواد مخدر به فرزندان خودشان ندهند بلکه از راه‌های دیگر کسب و کار کنند و درآمد سالم و حلالی داشته باشند.
مولوی عبدالحمید در پایان گفت: همه‌ مردم باید در این زمینه یاریگر یکدیگر باشند تا از ورود این پدیده‌ شوم از مملکت ما و کشور ما جلوگیری شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: