kayhan.ir

کد خبر: ۱۶۹۱۱۹
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
کریمی‌ در تذکر شفاهی:

درمان ایثارگران و جانبازان قربانی اختلافات داخلی دولت شده است

نماینده اراک و عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس با انتقاد از بروز مشکل در حوزه درمان ایثارگران و جانبازان، گفت: متأسفانه درمان ایثارگران و جانبازان قربانی اختلافات داخلی در دولت شده است.سرویس سیاسی-

مدتی است که مراکز درمانی و داروخانه‌ها بیمه جانبازان و ایثارگران را قبول نمی‌کنند. دیروز خبرنگار کیهان در حاشیه صحن به پرس‌و جو پیرامون چرایی این موضوع پرداخت. شنیده‌ها حاکی از آن است که این مشکل به آن سبب پدید آمده که گویا بیمه دی متولی بیمه جانبازان بدهی خود را به مراکز درمانی پرداخت نکرده است. علت این عدم پرداخت هم به دولت و سازمان برنامه و بودجه بازمی‌گردد که اعتبارات در نظرگرفته شده را به بنیاد شهید نپرداخته است.
علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس‌جمهور، گفت: یکی از مشکلات در شرایط کنونی وضعیت نامطلوب بیمه تکمیلی جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا است، امروز بسیاری از مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها به علت بدهی بسیار زیاد بیمه دی، قراردادهایشان را فسخ کرده‌اند و عملاً ایثارگران از خدمات درمانی محروم شده‌اند حدود یک ماه گذشته در فراکسیون ایثارگران آقای شهیدی با توجه به دستور رئیس‌جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای تأمین اعتبارات مربوطه، قول دادند که این مشکلات حل خواهد شد اما تاکنون اقدامی نشده است.
کریمی‌تصریح کرد: ظاهرا حوزه درمان ایثارگران و جانبازان قربانی اختلافات داخلی در دولت شده است به‌طوری که اخباری به گوش می‌رسد که متأسفانه حل مشکل درمان ایثارگران و جانبازان برای تحمیل مدیریت جدید فردی سیاسی بر بنیاد شهید گروگان گرفته شده است در حالی که این مسئله نه به نفع دولت و نه به نفع خانواده بزرگ ایثارگران است از این رو اگر سازمان برنامه و بودجه مشکل کمبود اعتبارات این حوزه را رفع نکند ما مجبوریم مسائل پشت صحنه را به‌صورت شفاف اعلام کنیم.
همچنین حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده رباط کریم و رئیس فراکسیون ایثارگران دیروز به خبرنگار کیهان گفت که سه‌شنبه (امروز) قرار است آقای شهیدی رئیس بنیاد شهید به فراکسیون ایثارگران بیاید.
وی در ادامه تأکید کرد: ما کاری به اختلافات آقایان در داخل دولت نداریم تنها می‌خواهیم مشکل بیمه ایثارگران و جانبازان که حق بزرگی به گردن همه ما دارند و در راه دین و کشور از جان خود و از سلامتی خود مایه گذاشته‌اند حل شود. واقعاً برای ما دردناک است که بشنویم یک جانباز با حال وخیم به مرکز درمانی مراجعه کرده و به دلیل مشکلات پیش آمده از پذیرش وی خودداری
کرده‌اند.
لازم به ذکر است که موضوع بیمه جانبازان و ایثارگران چندماهی است که مطرح است و متأسفانه تاکنون مشکل آن حل نشده
است.