kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۰۸۹۶
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
عضو هیئت ‌رئیسه مجلس‌ مطرح کرد
امیرآبادی گفت یکی از دلخوشی‌های آقایان این است که ما بین اروپا و آمریکا اختلاف ایجاد کرده‌ایم، در حالی که هدف ما از مذاکرات، اختلاف‌افکنی بین کشورها نبود بلکه هدف رفع تحریم‌ها بود.
احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با‌ اشاره به طولانی شدن زمان اجرای سازوکار ویژه مالی اروپا، اظهار داشت: ایران هزینه‌های برجام را داده است اما آمریکایی‌ها هیچ هزینه‌ای برای برجام نداده‌اند. ما در زمان مذاکرات تأکید کردیم که باید از طرف‌های مذاکره تضمین‌های عینی و عملی گرفته و مشخص شود که در ازای امتیازاتی که می‌دهیم، آنان چه امتیازی به ما می‌دهند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه هزینه‌های عملی از طرف‌های مذاکره اتخاذ نشد، تصریح کرد: در زمان مذاکرات برجام، حتی این مسئله مطرح شده بود که اگر ما مقداری از اورانیوم خود را اکسید کنیم، آنان هم بخشی از تحریم‌ها را بردارند و تصمیماتی در این باره اتخاذ کنند اما این تضمین‌ها اتخاذ نشد.
امیرآبادی فراهانی با تاکید بر اینکه ما همه اقدامات لازم در راستای برجام را انجام دادیم اما طرف‌های مقابل اقدامات خود را انجام ندادند، گفت: اقتصاد اروپایی‌ها بسیار وابسته به آمریکاست و اکثر سرمایه‌گذاران و هیئت‌مدیره‌های شرکت‌های بزرگ اروپایی و در نتیجه تصمیم‌گیرندگان اصلی اقتصاد اروپا، آمریکایی هستند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلخوشی‌های آقایان این است که ما بین اروپا و آمریکا اختلاف ایجاد کرده‌ایم، در حالی که هدف ما از مذاکرات، اختلاف‌افکنی بین کشورها نیست و نتیجه و فایده‌ای برای ملت ایران ندارد، بلکه  هدف ما از مذاکرات آن بود که با برجام مشکلات اقتصادی کشور حل و تحریم‌ها رفع شود.
امیرآبادی فراهانی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی باید در برابر آمریکا ایستادگی کنیم، افزود: اروپایی‌ها هم باید تکلیف را روشن کنند و تضمین عملی دهند که بالاخره می‌خواهند برای ادامه برجام چه اقداماتی انجام دهند اما آنان وقت‌کشی می‌کنند و نباید اجازه این کار را به آنان دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: